Od ledna do května roku 2015

By Jáchymův svět - května 30, 2015

Pozítří tu máme červen a za měsíc už si budeme moci říci, že první polovina roku 2015 je za námi. Dnešní příspěvek tak věnuji malému ohlédnutí za uplynulými měsíci tohoto roku.


Ještě než začnu se samotným výčtem toho, co se stalo a nestalo, dovolil bych si na začátek článku vložit krátký úryvek, který definuje můj horoskop pro tento rok. Upozorňuji, že můj vztah k horoskopům je zvláštní, někdy na ně věřím, někdy také ne. Zatím však mám pocit, že můj horoskop pro tento rok podivuhodně sedí.

Stojíte před nesmírně šťastným rokem, kdy nad vámi drží ochrannou ruku samotné Slunce. V první polovině roku vás obdarovává ohromnou silou, vytrvalostí a schopností dovést věci do zdárného konce. Díky Jupiteru se vám navíc daří ve společnosti. Působíte spokojeně, avšak nenuceně. Od června do října tuto krasojízdu podporuje také Venuše. Do centra vašeho zájmu se dostane cestování a touha po kráse.

Nyní tedy k samotnému ohlédnutí. Do každého roku, podobně jako mnozí další z vás, vstupuji vždy s nadějí, že bude ten lepší než ten předchozí. Minulý rok 2014 byl pro mě osobně obzvlášť náročný, svedl jsem boj na všech frontách a hlavně se sebou samotným. Zdá se, že tento boj jsem vyhrál. Alespoň prozatím.

Z autorského čtení dne 15.5.2015 v Praze na Světe Knihy 2015

Když začal nynější rok, měl jsem velké obavy, ale i velkou naději. Doufal jsem, že v tomhle roce se to všechno konečně zlomí a já se aspoň přiblížím k tomu, čeho v životě chci dosáhnout. A čeho chci tedy dosáhnout? Předně absolutní nezávislosti na komkoliv a čemkoliv. Jedině tak člověk získá tu potřebnou sílu, energii a možnost rozhodovat o svém životě sám, bez zásahu jakékoliv druhé, či třetí osoby. Možnost volby pro mě byla vždy nesmírně důležitá a stále je. Jakmile by se někdo pokoušel vzít mi možnost o které píšu, pak by nastal konflikt.

Tento rok jsem tedy sebral potřebnou sílu k tomu, abych na sobě začal pracovat. Jak to všechno začalo? Předně jsem se začal velmi intenzivně připravovat na maturitu. Jsem již ve věku, kdy lidé studují na vysoké škole, měl jsem však tu smůlu, že jsem ze všeho odmaturoval na první pokus, jen matematika mi činila nesmírné obtíže. Měl jsem tedy poslední pokus a věděl jsem, že letošní maturitní zkouška bude ten potřebný los, který rozhodně o mém budoucím směřování.

Byl však teprve začátek roku a maturitní zkouška se měla konat až v květnu. Čím si tedy vyplnit ten čas, mezitím? Nadále jsem pokračoval na své knize, kterou už jsem považoval za téměř dokončenou. V současné době jí však potřetí přepracovávám.

Chtěl jsem se však připravit dopředu a přemýšlel jsem o možnostech, jak navázat kontakt s nějakým nakladatelstvím. Znáte to, když jste neznámý a k tomu ještě začínající autor, většinou vás odmítnou. Shodou okolností jsem se v novinách dozvěděl o literární soutěži Hledá se autor bestselleru 2015, to bylo někdy v únoru. Tak jsem tedy rychle sesmolil soutěžní povídku na téma fantasy a sci-fi, kterou jsem do soutěže odeslal.

Moc jsem tomu nevěřil, ale má povídka prošla prvním kolem ve které jí mezi patnácti dalšími vybrali redaktoři pro postup do prvního kola. V březnu se tak celá soutěž rozjela a já sledoval čtenářské hlasování a jak si má povídka v celé soutěži vede. V té době jsem také překonal stín minulosti, který mě pronásledoval po uplynulé tři roky, vyrovnal jsem se z velkou ranou ve svém osobním životě a překonal to. Konečně jsem se vnitřně očistil a to mě posílilo a dodalo další energii pro budoucí postup.

Má povídka si zatím vedle celkem dobře a postoupila do druhého kola, mezi dalších deset. Následovala další fáze hlasování a hodnocení. A konečně 1.4.2015 vyhlásil pořadatel Nakladatelství Fragment výsledky soutěže. Mé dílko se umístilo mezi finální pětkou (z více než dvou stovek povídek) a bylo jí přiřazeno 4. až 5. místo. Byl to pro mě velký úspěch, přeci jenom, zúčastnil jsem se nějaké literární soutěže vůbec poprvé. Krom toho byla povídka vydána ve sborníku a tak mohu říci, že jsem už publikovaným autorem. První velký krom na mé cestě k tomu, abych dosáhl toho, co chci.

Díky úspěchu v soutěži jsem založil tento blog a zároveň facebookovou stránku pro "fanoušky" a přívržence. Pak už následovala maturitní zkouška, kterou jsem s úspěchem složil a konečně si převzal maturitní vysvědčení. Záhy jsem si našel nové zaměstnání, které mě budu naplňovat, aspoň v to doufám a věřím tomu.

Pak už jsem se chystal na autorské čtení, společně s dalšími čtyřmi vítězi, které se konalo na Světě Knihy 2015 v Praze v Holešovicích. Dost jsem se toho bál, že budu muset číst a odpovídat na otázky před lidmi v autorském sálu a ještě k tomu do mikrofonu (je mi totiž velmi nepříjemné, když slyším svůj hlas například v telefonu anebo právě v tom mikrofonu). Nakonec jsem to zvládl, čímž jsem si odškrtl v životě další velkou zkoušku. Jsem totiž zvláštní osobnost, na pomezí introverta a extroverta.

V souvislosti se soutěží jsem poskytl i rozhovor pro internetový magazín Studenta. Což mi také udělalo radost. Ještě před samotným Světem Knihy jsem poslal do nakladatelství na posouzení prvních několik kapitol z nové verze mého románu. V současné době čekám na odpověď.

Nyní se ve všední dny věnuji novému zaměstnání a o víkendech se snažím relaxovat pobytem v Praze, kde se cítím velmi dobře. Také jsem se rozhodl něco udělat se svým chatrným hubeným tělem a začal jsem intenzivně cvičit a konečně také přibírat na váze. Možná se mi budete smát, ale s váhou jsem měl léta problém a nemohl jsem přibrat ani jeden kilogram. V minulosti jsem se několikrát přemáhal, abych cvičil, ale vždycky mě nakonec lenost přemohla. Nikdy jsem nevydržel cvičit déle jak dvakrát za sebou, nyní už cvičím téměř měsíc, zvykl jsem si na to a naplňuje mě to. 

Uplynulé měsíce jsou pro mě proto důkazem toho, že pokud člověk v sobě najde silnou vůli, pak lze urazit velký kus cesty. Píšu to tu už po několikáté, protože si to i tím stále připomínám. Nechci ve svém úsilí polevit a chci se nadále sebe rozvíjet. Dělá mi radost se s vámi o své zážitky a dojmy podělit. I to je mě svým způsobem naplňuje, proto tento blog píšu. Chtěl bych tím inspirovat všechny lidi, kterým jiní v jejich okolí tvrdí, že ničeho nedocílí. Oni totiž lžou, když vy sami chcete, dosáhnete toho. Jen tomu musíte na sto procent věřit.

S nadějí hledím do budoucnosti. V příštích dnech, týdnech a měsících pro vás chystám povídkovou sérii ze života, kterou budu zveřejňovat na blogu. Dále se chystám cestovat a všechno fotografovat a přinášet vám reportáže. Tak snad se vám to bude líbit a zůstanete u mého blogu. :)

Tak jako vždy, přeji všem krásné jarní dny a pamatujte si, pokud si věříte, pak překážky na vaší cestě vyblednou. 

  • Share:

You Might Also Like

0 komentářů