Červen: Otázky a odpovědi

By Jáchymův svět - června 25, 2015

Krásný čtvrteční den všem!


Jak jste si jistě stačili všimnout, mám na svém blogu stránku zeptejte se, odpovím. Tato stránka je tu pro Vás, můžete mi tam položit dotazy, kdyby Vás něco zajímalo. Jelikož mi zde však ještě žádný dotaz položen nebyl, rozhodl jsem se, že vyberu několik otázek ze známé aplikace ask.fm a otevřeně zde na ně odpovím. 

A tady jsou odpovědi a otázky. 1) Co tě děsí?

Velmi zajímavá otázka, na kterou jsem původně odpověděl, že výšky. Nyní se mi to však rozleželo v hlavě a nad otázkou jsem se hlouběji zamyslel. Co mě skutečně děsí a to mnohem víc, než výšky, je nevědomost. Opravdu nesnáším ty chvíle, kdy něco nevím a musím se nechat poučit od někoho jiného. 

Proč mě nevědomost tolik děsí? Je to jednoduché, nesnáším pocit nejistoty, která v mé mysli vede k závislosti na někom nebo na něčem. Takže, nakonec mě vlastně děsí nejen výšky, ale také nejistota a závislost na komkoliv nebo čemkoliv.

2) O kom si myslíš, že je génius?

Další zajímavá otázka. Myslím si, že génius je Madonna. Má nejoblíbenější zpěvačka - upřímně - totiž vůbec neumí zpívat naživo, přesto je nejprodávanější ženská umělkyně a tím pádem nejúspěšnější zpěvačka všech dob. Na vrcholu už se drží přes dlouhých třicet let a třebaže její nová hudba mladou generaci už tolik nezajímá, její koncerty jsou stále beznadějně vyprodané a nejvýdělečnější ze všech. Madonna krom toho není žádný komerční produkt, tak jako většina dnešních zpěvaček, ale na vrchol se vydrala sama svou cílevědomostí a sebejistotou. Dokázala by dosáhnout takových úspěchů a prodejnosti, kdyby nebyla génius, když její pěvecký talent je průměrný? Myslím si, že ne.

3) Co znamená tvé jméno a proč tě tak pojmenovali?

Mé jméno je hebrejského původu, ve volném překladu znamená: "ten, který bude bohem vyvýšen." V mé rodině je to jméno předáváno po tři generace pro prvorozené syny, takže to je důvod, proč se tak jmenuji i já.

4) Dáváš přednost čaji, kávě nebo kakau?

Kávu piji jenom ve společnosti, kakao je dobré, ale nikdy jsem jeho chuti nepodlehl a piji ho zřídka. Jasnou volbou tedy zůstává čaj, který preferuji černý.

5) Co je nejlepší vynález všech dob?

Nevím, zda-li se dá mluvit přímo o vynálezu, ale určitě písmo. To totiž umožnilo zaznamenávání, zapisování a co je nejdůležitější, tím pádem vznik vyspělé civilizace. Top vynálezem je pak pro mě knihtisk. 

6) Psi nebo kočky?

Z velkých psů mám respekt. Malé uštěkané a hryzající psíky nemám v lásce. Kočičí předení je uklidňující. Kočka je hrdá... Nosí v sobě mnoho znaků mé vlastní osobnosti, povahy... takže kočka.

7) Potřebuješ ke štěstí peníze?

Kdysi bych na tuto otázku odpověděl, že ne. Jenomže dnešní doba je zvrácená. Štastní být můžete, Ale bez dostatku peněz budete třít bídu z nouzí, takže otázka na místě spíš je, můžeme vůbec být šťastní a žít bez peněz?

8) Kým bys rád byl?

Jsem rád sám sebou, nemám zapotřebí být někým jiným, nebo si to přát.

9) Jak často chodíš na párty?

Občasně.

10) Kam ses chtěl vždycky podívat?

Až na samý konec světa, řekne mi někdo, kde to je?

11) Vůni čeho miluješ?

Vůni čerstvě koupené knihy, vůni čerstvě koupeného oblečení, vůni čerstvě posečené trávy.

12) Vázat, nevázat? Vztah, nebo jen příležitostná láska.

Na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď.

13) Se kterými lidmi trávíš nejvíce času?

S kolegy z práce.


Pokud se ti můj blog líbí, neváhej a připoj se k mé facebookové stránce ZDE.

I vy mi můžete položit své otázky. :)

 • Share:

You Might Also Like

3 komentářů

 1. Strašně se mi líbí odpovědi na otázky 10,8 a 5.
  A k Madonně, já jí sice nikdy neviděla na živo, ale jednou jsem sledovala její koncert v televizi live a nepřišlo mi, že by zpívala nějak hnusně. Možná, že ani ne perfektně, ale bylo tak nějak udělané, že mě to bavilo a to tenhle styl hudby není zrovna pro mě.

  OdpovědětVymazat
 2. Pěkný článek :
  www.inspiration-is-my-life.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat