Fotografie: Ústí nad Labem, červen 2015

By Jáchymův svět - června 11, 2015

Dnešní příspěvek věnuji dalšímu městu, které je spojené s mým současným životem. Svůj čas netrávím totiž jen v jednom městě, ale rovnou ve třech. Tím prvním jsou mé rodné Teplice, abych byl však přesnější, žiji na menší vesnici na předměstí. Když potřebuji relaxovat a změnit prostředí, rád si vyrazím do Prahy. A konečně, tím posledním městem je Ústí nad Labem, kde trávím nyní asi nejvíc časů, jelikož jsem si zde našel práci.


Centrum města s řekou Labem, JŠ, 2015
U tohoto města mám podobně jako u Teplic dilema. Svým způsobem je to totiž velmi krásné město, které je však bohužel obýváno některými obyvateli, bez jejichž přítomnosti by se člověk klidně obešel. Co tím mám na mysli? Totiž, nešvar celého Ústecka je ten, že když si chcete ve zdejších městech jen tak posedět někde na lavičce a oddechnout si, není to jen tak. Musíte být ostražití, protože vás mnohdy obtěžují pochybné existence, když odmítnete jejich požadavky, či nabídky, nejdou pro jadrná slova daleko... Asi mnozí víte, na koho tím narážím...

Centrum města, před kostelem bylo bohužel vystavěno obchodní centrum, které trochu pokazilo panorama města, JŠ, 2015

Pohled do údolí kolem řeky, v pozadí hrad Střekov, JŠ, 2015

Přesto jsem byl zrovna dnes tímto městem i příjemně překvapen. I zde se totiž dá najít místo, které je nejen krásné, ale můžete na něm relaxovat bez toho, aby jste byli obtěžováni lidmi, kteří se baví jen tím, že mohou na někoho zaútočit... O to příjemnější je, když vás na toto místo doprovodí někdo s kým je vám hezky, s kým rádi trávíte čas a společně můžete sledovat město pod sebou a život v něm.

Píšu o Větruši, hotelu, který vypadá jako zámeček a je jednou z dominant města Ústí nad Labem. Dnes jsem měl možnost na tomto místě po práci strávit nějaký čas a mohu vám říci, že to byly příjemně strávené chvíle. Samozřejmě jsem pro vás nafotil pár fotografií, které si nyní můžete prohlédnout. 

Hezký večer.

Pohled do údolí a na hrad Střekov ještě jednou, JŠ, 2015
Větruše, místo odkud je většina fotografií pořízena, JŠ, 2015

  • Share:

You Might Also Like

1 komentářů

  1. Usti je moje rodne mesto, takze ho mam take rad. A obchodni centrum sice trochu kazi pohled na mesto, ale za to se mi libi lanovka. Ta me pri posledni navsteve prekvapila :)

    OdpovědětVymazat