Směřuji dopředu...

By Jáchymův svět - června 28, 2015

Už jen dva dny a první polovina roku 2015 bude za námi. Proto jsem si dnešní den vybral jako ten, kdy učiním menší rekapitulaci uplynulého půl roku a zároveň se s Vámi podělím o své plány do budoucna.Nyní tedy v bodech rekapitulace uplynulého půl roku.


  • 24. března jsem založil tento blog.
  •   1. dubna jsem uspěl v literární soutěži Hledá se autor bestselleru 2015, kde jsem se umístil na čtvrtém až pátém místě mezi pěti vítězi. 
  •   4. května jsem konečně zdárně složil maturitní zkoušku z matematiky a získal středoškolské vzdělání.
  • 13. května vydalo nakladatelství Fragment e-book Hledá se autor bestselleru 2015 - Sci-fi a fantasy příběhy, soubornou knihu pěti vítězů soutěže.
  • 15. května jsem si užil nejen velkolepou párty v Praze s mou nejlepší kamarádkou, ale zároveň jsem měl v Praze na veletrhu Svět Knihy autorské čtení společně s ostatními vítězi.
  • 18. května vyšel v magazínu Studenta můj první rozhovor.
  • 22. května jsem nastoupil do nového zaměstnání. 
Mohu tedy klidně říci, že uplynulý půl rok považuji za své, zatím, nejúspěšnější období, kdy jsem dosáhl všech cílů, které jsem si před sebou vytyčil. Díky tomu jsem získal sebevědomí, energii, sílu, naději a vůli pokračovat dál a zároveň jsem si uvědomil, že člověk musí zatnout zuby a nesmí se nechat odradit dílčími neúspěchy.

A co mě tedy v dalším půl roce čeká? 

Předně mě čeká spousta práce v zaměstnání, chci svou práci brát skutečně zodpovědně, zatím jí mám rád a baví mě. Byl bych tedy rád, aby to tak zůstalo i v následujících měsících.

Léto je pro většinu studentů dobou odpočinku, pro mě to bude první zcela pracovní léto, tudíž, žádné prázdniny se konat nebudou. To ovšem neznamená, že si nehodlám léto užít, právě naopak. Srpen je z větší části měsíc lva, tedy můj měsíc. Krom toho, že oslavím narozeniny - už zase :( - vyrazím znovu do Prahy, abych se vůbec poprvé zúčastnil jisté akce, doprovod mi samozřejmě bude dělat má věrná kamarádka. 

Už dlouho jsem si neužil žádnou zahraniční dovolenou nebo cestu. Naposledy jsem byl v Turecku a to už za chvíli bude sedm let, pokud pominu pár dní na Slovensku roku 2013, což ani nepovažuji za dovolenou. Letos už to nestihnu, přesto chci střádat penízky, abych se příští rok mohl sám vydat do mého milovaného Istanbulu, protože to město mě celý život táhne jako magnet a jedna návštěva, kterou jsem kdysi absolvoval mi rozhodně nestačí.

Uvažuji také o novém bydlení, takže je i trochu možné, že se do konce roku přestěhuji do většího bytu, pokud bude k dispozici nějaký, který by se mi zalíbil.

Samozřejmě nesmím zapomenout na to nejdůležitější, na mou knihu, kterou potřetí přepracovávám. Byl bych rád, aby toto přepisování bylo zároveň tím posledním - víte, jak se to říká, do třetice všeho dobrého - a kniha byla konečně hotová a připravená k vydání. Tím jsem se dostal ke svému největšímu cíli a tím je mou knihu vydat, udělám všechno proto, abych toho dosáhl. Je vlastně jedno, jestli to bude letos, nebo až za deset let. Hlavně aby to jednou vyšlo.

Nakonec přemýšlím o dalších možnostech seberealizace a sebevzdělání. Někteří by mohli namítnout, že jsem urazil už docela velký kus cesty a že bych se mohl na chvíli zastavit, jenomže já nemůžu. Nesnáším stereotyp a fádnost, toužím po tom, abych neustále směřoval dopředu. Přemýšlím tedy o dalších možnostech vzdělávání, chtěl bych si trochu zdokonalit mou znalost angličtiny, která dost pokulhává. Nabízí se samozřejmě i možnost vysokoškolského studia, ale nevím, jestli bych to při svých nárocích časově zvládl.

Abych to nějak zakončil, chci si neustále rozšiřovat své obzory, navazovat nové kontakty, získávat známosti a hlavně, obohatit svůj život o další přátele. 

A jaké plány do budoucna máte vy? Kam směřujete, čeho chcete docílit? Pokud to není příliš soukromé, klidně se neváhejte podělit o své pocity v komentářích. :)

  • Share:

You Might Also Like

0 komentářů