2016: Plány a cíle

By Jáchymův svět - ledna 04, 2016

Moji milí,

vítejte u mého prvního článku v letošním roce. Vánoce, Silvestr a vlastně celý rok 2015 jsou již za námi, mohu jen doufat, že jste si je pořádně užili. V dnešním článku nehodlám rozebírat co jsem dostal či nedostal k Vánocům, ani jak jsem je nebo Silvestra strávil. Nehodlám se ani okázale vracet k roku 2015, jelikož ten už jsem zrekapituloval v předcházejících článcích a krom toho, mohli jste velkou část toho co se u mě událo, sledovat právě zde na blogu.

Nekvalitní silvestrovská fotka. Ale jinou bohužel nemám.

V dnešním článku se chci věnovat novému roku 2016. Hned zkraje řeknu podotknu, že nejsem příznivec jakýchkoliv předsevzetí. Když chce někdo třeba začít cvičit, považuji za nesmysl, aby si to dal jako předsevzetí do dalšího roku. Kdyby totiž opravdu chtěl, tak začne hned. Jak jsem tedy napsal, nenaleznete zde žádná předsevzetí, ale spíše se s Vámi podělím o mé nadcházející plány.

A jaké ty plány tedy jsou?


 • Přibírání. Jelikož trpím opačným problémem, než většina lidí, které znám, to znamená, že celý život bojuji s vysokou pod váhou, rozhodl jsem se s tím něco udělat. Začal jsem s tím už v srpnu v minulém roce. Snažím se více jíst a obden cvičím. Když jsem byl na začátku své cesty za normální váhou, stanovil jsem si jako cíl, že do konce roku přiberu pět kilo. Nakonec jsem těch kilo přibral téměř osm. Což mě nesmírně motivuje. Dá se tak říci, že už jsem v tom docela zaběhnutý a tak doufám, že to půjde stejně hladce (s trochou dřiny při cvičení) i nadále.
 • Nová práce. Prozatím jsem měl dvě zaměstnání a po zkušenostech s nimi mohu říci, že ani jedno už nikdy vykonávat nechci. Když se naštvu, jsem celkem radikální a nenechám si líbit vše jenom kvůli penězům. Raději budu mít práci za průměrný plat, ale takovou která mě bude bavit a naplňovat. Tento rok se tedy chci a vlastně i musím, věnovat hledání nového, snového zaměstnání. Vím, že to zní trochu dětinsky, však kdo z nás dělá práci, která by ho na 100% bavila. Ovšem stejně tak nejde dělat práci, která se Vám totálně zhnusí natolik, že pouhá představa, že zítra tam zase máte jít a odbít si směnu je pro Vás nesnesitelná.
 • Nový byt. Když už jsem u té práce, musím zmínit i bydlení. Můj malý byt mi přestává vyhovovat a pomalu se mi sem přestávají vejít všechny mé věci... Přiznám se, že jsem tak trochu vetešník a nerad cokoliv vyhazuji. Mám například oblečení, které jsem nosil někdy v patnácti, už bych ho na sebe nevzal... Přesto, jak říkám, nerad něco vyhazuji. Pokud by se mi tedy podařilo sehnat fajn práci, určitě se budu poohlížet i po novém bytě, kde bych se mohl trochu zrealizovat.
 • Cestování. Vy, kteří jste už párkrát můj blog navštívili, jste si určitě všimli, že mám rád cestování. Je jedno, jestli po republice či v zahraničí. Cestování mě naplňuje, rád poznávám nové lidi, fotím, navštěvuji památky. K cestování jsem doháněn i tím, že v mém rodném městě si přijdu osamělý a bez přátel, můj společenský život tady je mrtvý. Jakmile však člověk vycestuje, okamžitě je to jiné. Proč mám pocit, že lidé, kteří jsou Vám nablízku o Vás nestojí, kdežto lidé, které potkáte někde daleko, tak právě ti si Vaší společnosti váží? Něco na tom bude.
 • Psaní. Samozřejmě také hodlám pokračovat v psaní článků pro můj blog. Ale nejenom to. Hodlám se vrátit i k mé knize. Konečně už se k tomu musím, lidově řečeno, dokopat.
 • Noví přátelé. Toužím po tom, poznávat nové lidi. Uvědomuji si, že se nemůžu vázat jenom na malé procento lidí, neboť tím riskuji, že jednoho dne zůstanu sám. Mám pocit, že každé přátelství jednou projde zkouškou, kterou může a nemusí přežít. Chci se tak neustále obklopovat dalšími a dalšími lidmi. Zkrátka, nechci být už nikdy sám a nechci skončit sám.
 • Láska. Láska se plánovat nedá, ta prostě přijde nebo nepřijde. Přesto, vyjádřím naději, že letos už mě snad ta pravá láska konečně potká. No uvidíme, doufám, že to tu nebudu znovu psát příští rok.
To by byly ty podstatné plány pro nadcházející rok. Na závěr ještě zmíním takový malý nešvar, který se mi moc nelíbí. Možná tím některé z Vás naštvu, ale stejně jako vy máte, tak i já mám právo na svůj názor. Prostě se mi nezdá, když mnozí pisálci píšící !česky! prokládají svůj blog anglickými nápisy. Ptám se proč? Čeština je tak krásný a bohatý jazyk. Pochopil bych to, kdybyste psali celý článek v angličtině, nebo blog pro anglické čtenáře. Ale takhle to fakt nechápu. Nehledě na to, že třeba kolem Vánoc mělo tolik článků stejný anglický nadpis, jak jsem si všiml na facebooku, až to člověka praštilo do očí. Zrovna originální to tedy také není. A třeba to může být neuvěřitelné, ale určitě je mezi námi mnoho lidí, kteří anglicky stále neumí a tak je takový nadpis může rovnou odradit od toho, aby daný článek navštívili. Já Vám nevím, ale jednou jsme Češi a žijeme v Čechách a píšeme pro Čechy, tak bychom měli v češtině psát i kompletní texty. 

V mé hlavě se tak rodí nápad, jak usnadnit čtenářům hledání blogů, které budou výhradně v mateřštině. Možná je takových, kteří smýšlejí jako já více, neváhejte se vyjádřit v komentářích. Třeba bychom mohli navázat i spolupráci, byl-li by oboustranný zájem.

Nyní se s Vámi rozloučím. Zase někdy u dalšího článku.


PS: Jaké plány a cíle máte vy? Nebo snad máte předsevzetí? Klidně zanechte komentář. :)

 • Share:

You Might Also Like

1 komentářů

 1. Ahoj, jmenuji se "Tina Petersen" Jsem z Odense v Dánsku. Byl jsem ženatý 9 let s Oliverem a oba jsme měli spolu dva (2) syny. Oliver byl můj milenec na střední škole, můj vysněný muž a já jsme ho milovali víc, než dokážou vyjádřit slova. Najednou můj manžel začal spát a dávat různé omluvy, proč se nemůže vrátit domů. Děti, které byly zvyklé být vždycky kolem svého otce, ho teď vidí ječmen. Začal mít vnější vztahy s jinými ženami a neuvažoval, jak se budou děti nebo já cítit.

  Celý můj svět byl otřesen a zdá se mi, že jsem ztratil jediného člověka, kterého jsem kdy miloval. To se ještě zhoršilo v okamžiku, kdy požádal o rozvod ... Snažil jsem se, co mohl, aby mu změnil názor a zůstal se mnou a dětmi, ale veškeré úsilí bylo marné. Prosil jsem a zkoušel všechno, ale nic nefungovalo.

  Průlom nastal, když mě někdo představil tomuto nádhernému, velkému kouzelníkovi, který mi nakonec pomohl ... Nikdy jsem nebyl fanouškem takovýchto věcí, ale prostě jsem se rozhodl neochotně vyzkoušet, protože jsem byl zoufalý a nezbylo mi na výběr ... Udělal zvláštní modlitby a použil kořeny a byliny ... Během dvou dnů mi Oliver zavolal a byl mi líto všech emocionálních traumatů, které mi způsobil, přestěhoval se zpět do domu a nadále šťastně žijeme jako jedna velká rodina. co úžasný zázrak doktor Zuzu udělal pro mě a moji rodinu. Pomohl mi také vyřešit můj problém s artritidou, se kterým se zabývám celá léta

  Představil jsem mu spoustu párů s problémy po celém světě a měli dobré zprávy ... Pevně ​​věřím, že někdo tam potřebuje pomoc. Pro naléhavou pomoc jakéhokoli typu kontaktujte lékaře Zuzu nyní prostřednictvím jeho e-mailu: doctorzuzutemple@gmail.com nebo WhatsApp ho na +2347013499818 a také kontaktujte lékaře Zuzu na Viber prostřednictvím +2347013499818

  OdpovědětVymazat