První výročí blogu

By Jáchymův svět - března 20, 2016

Moji milí,

dne 15.3.2016 uplynul jeden rok od chvíle, kdy jsem založil tento blog. Článek, věnovaný této události jsem chtěl vydat už 15. března. Jenomže ten den byl pro mě důležitý i z jiného důvodu, nastoupil jsem do nového zaměstnání v Praze. Od té doby jsem neměl čas ani energii zasednout k pc a článek vydat. Proto článek vydávám o pět dní později.

Mrkněte tedy na další odstavce, kde popisuji, co se za ten rok na blogu událo.


Témata, kterým jsem se věnoval


Blog jsem původně založil pro propagaci knihy, na které už nějaký ten rok pracuji. Nakonec jsem však tento směr neudržel a stránka se tak proměnila v blog osobní.

Věnoval jsem se celé škále témat. Zabýval jsem se politikou, životem, láskou, zdravím, čtením, psaním a mnoha dalšími tématy. Zveřejnil jsem nějaké ty básně, vyjádřil názory k ožehavým společenským otázkám a některé příspěvky byly věnovány čistě fotografiím. Můj záběr tedy byl, je a bude poměrně pestrý a různorodý. Někteří blogeři doporučují nováčkům, aby se zaměřili jen na jedno konkrétní téma. Já jsem zvolil jiný směr a dnes jsem za to rád.

Pět nejnavštěvovanějších článků


V tomto odstavci najdete pět nejnavštěvovanějších a řekl bych, že nejpopulárnějších příspěvků na mém blogu.

Jak se mi díky nemocnici v Motole změnil život - Článek o mém zdraví a o tom, jak mě v nemocnici v Motole zbavili problému, který mě dlouhodobě trápil a tím mi změnili život k lepšímu.
O světlu a tmě - Můj první básnický a mírně depresivní počin, který vlastně shrnuje můj věčný boj o lásku.
Sedm typů vztahů - Článek o sedmi typech partnerských vztahů mýma očima.
Otevřeně o lásce - Článek věnovaný opět lásce, dlouho jeden z nejpopulárnějších na blogu.
Evropa na křižovatce - Názorový příspěvek věnovaný teroristickému útoku v Paříži a uprchlické krizi.

Jak to tak sleduji, tak nezajímavějšími články pro čtenáře zůstávají ty, které jsou o lásce a vztazích nebo o zdraví.

Facebooková stránka


K tomuto blogu vznikla také facebooková stránka. Za ten rok mám 144 sledujících. Někomu se to může jevit, jako malé číslo. Já jsem však na toto číslo pyšný. Na facebooku zveřejňuji všechny odkazy na články a sem tam i fotografie. Zde je odkaz na stránku.

Poznal jsem zajímavé lidi


Díky "blogování" jsem poznal několik nových a zajímavých lidí. Se kterými mě pojí podobné názory. S některými z nich jsem v pravidelném kontaktu a vyměňujeme si postřehy a názory a vzájemně se podporujeme, když přijde nějaká ta krize. Nebudu zde zveřejňovat jejich jména, spíš Vám sem hodím odkazy na jejich blogy.

http://stwrites.blogspot.cz/ - Blog dosti na svůj věk inteligentního chlapce se zajímavými názory, velmi podobnými těm mým.
http://www.zapisnik-spisovatelky.cz/ - Blog jedné mladé dámy se kterou si pravidelně věnujeme postřehy a názory k našim výplodům a řekl bych, že jsme navázali virtuální přátelství.
http://zdravakrasna.blogspot.cz/ - A konečně poslední blog, který patří další dámě. Ta mě jednou povzbudila, abych šel za svým pražským snem. Krom toho máme některé společné názory a jako správci spolupracujeme na stejném projektu. Její blog není o nic méně zajímavý, než dva předešlé.

Těmto lidem tedy patří můj dík.

Ryze české/slovenské blogy


S několika dalšími pisálky jsme se shodli na tom, že nám přijde otravné, jak většina mladých blogerů vydává česky psaný článek a otitulkuje jej anglickým nadpisem. Po zdlouhavé diskuzi se tak zrodil zatím malý projekt Ryze/české blogy, kde najdete odkazy pouze na články kompletně psané v češtině nebo slovenštině. Najdete jej pod tímto odkazem.

Diskuze vs Konfrontace


Díky blogu jsem se pustil i do několika zajímavých diskuzí, kde jsem se setkal jak s lidmi, kteří dokázali, že umí věcně diskutovat a podložit své názory argumenty a zároveň akceptovat jiný názor, než jejich vlastní. Setkal jsem se však i s lidmi, kteří svůj názor neuměli podpořit logickými argumenty a nejen to, na ostatní útočili, hledali na nich chyby a zesměšňovali je. Můj závěr je takový, že s takovými lidmi nemá cenu diskutovat.

Statistiky


A zde si můžete prohlédnout celkové statistiky za uplynulý rok.

K 15.3.2016 jste můj blog zobrazili celkem 7549x.
Společně jsme zveřejnili 88 komentářů (počítáno bez odpovědí).
Vydal jsem 62 příspěvků.
Můj nejplodnější měsíc byl červen 2016, kdy jsem vydal 17 příspěvků a blog byl zobrazen 1704x.

Tímto bych tedy chtěl poděkovat Vám všem, kteří jste tu byli se mnou a rádi si četli výplody mé mysli. Doufám, že příští rok vydám další takový shrnující článek a v dalších letech znovu a znovu. V dalším roce se budu zabývat opět mými oblíbenými všeobecnými tématy a zároveň se s Vámi hodlám podělit o příspěvky věnované tomu, kterak bojuji se svou váhou a snažím se jí zvýšit. Tak snad Vás bude můj blog bavit i nadále.

Všem přeji krásné dny a nezapomeňte, píšu o všem pro Vás.

  • Share:

You Might Also Like

2 komentářů

  1. Jáchyme, ani nedokážu vyjádřit, co tohle pro mě znamená. Jsem moc ráda, že jsem tě poznala, byť jen po virtuální stránce (ale snad to někdy bude REAL! ) Jo, a všechno nejlepší k prvním blogovým narozkám! :) Mám tě ráda brouku :* :*

    OdpovědětVymazat
  2. Mě z Vás klepne, nemůžete těhotné tohle dělat, já pak akorát tak bulim :D :D Ale jsem moc ráda, že jsem poznala takové lidi, ten článek si pamatuju. Vůbec nevím proč ale byl jsi první "pánský" blog který mi utkvěl v hlavě.. Jáchymův svět - to se prostě nikde neztratí :) Děkuju, děkuju, děkuju a ještě jsem ve společnosti Terezky z kterou poslední dobou trávím víc písmen :D

    OdpovědětVymazat