Střípky z pražského života

By Jáchymův svět - srpna 18, 2016

Moji milí,

nedávno jsem oslavil 24 rok života, tyto narozeniny pro mě byly výjimečné a to hned z několika důvodů. Předně jsem opustil své rodné město a přestěhoval se do Prahy, kde mě hned na to čekal doslova narozeninový maratón. Tolik oslav a posezení se svými přáteli jsem jakživ nezažil. Můj život se ve všech směrech změnil k lepšímu a já konečně začal znovu, na novém místě, s novými lidmi a s čistým stolem. Konečně mohu říct, že jsem spokojený a téměř šťastný.

Na mém blogu jsem také po roce zaznamenal přes deset tisíc návštěv, což mě potěšilo. Zároveň jsem si znovu přečetl svůj článek o mých plánech a cílech do roku 2016 a musím říct, že se mi téměř vše splnilo. Podívejte se sami, co jsem si do tohoto roku přál:

Přibírání, hned u prvního bodu musím přiznat, že to nejde podle mých představ, ale hodlám se na to zaměřit, jelikož mám nyní víc času a možností.
Nová práce, ano přesně to jsem si na začátku roku přál a skutečně získal. Mám práci, která mě baví, i když je občas náročná a doufám, že to tak zůstane.
Nový byt, jelikož jsem začal pracovat daleko od svého bydliště a dojíždění bylo náročné, zaměřil jsem se na hledání bytu. V Praze bylo byt skoro nemožné sehnat. Pak se mi ozvala blízká kamarádka a já tak našel útulný byt a to téměř v samém centru hlavního města. Navíc bydlím sám a bez spolubydlících.
Cestování jsem si užil tento rok dost, a to hlavně díky dojíždění do práce. Nyní se chystám sem tam cestovat po republice a to hlavně, když si budu chtít odpočinout od hektického života v Praze.
Psaní, v tomto směru se neustále rozvíjím, nikdy jsem psát nepřestal a myslím, že ani nepřestanu. I když už nechrlím tolik článků, jako minulý rok.
Noví přátelé, tady se musím pozastavit. Po sedmi letech se mi na začátku roku rozpadlo přátelství s mou nejlepší kamarádkou. Druhá kamarádka, kterou jsem měl se odstěhovala do Švýcarska, takže naše přátelství udržujeme tak trochu online. Díky tomu jsem si přál nové lidi, kteří můj život obohatí o nové zážitky. Hrozně jsem se přechodu do Prahy bál, teď už vím, že zbytečně. Mimo zaměstnání jsem úplnou náhodou získal skvělého kamarádka, který má stejný smysl pro humor jako já a skvěle se s ním pobavím, je to i skvělý parťák na večírky. V práci jsem pak objevil skvělý kolektiv, ale hlavně čtyři skvělé kamarádky, mezi které jsem zapadl. Přesto, že jsme všichni jiní, opět nás spojuje smysl pro humor, díky nim jsem získal skvělé společníky na nákupy, kávy a procházky po hlavním městě a hlavně bych bez nich neprožil ty nejlepší narozeniny v dosavadním životě. Dárkem, který mi daly k narozeninám mě dojaly, protože největší radost udělá drobnost od srdce. A konečně, oprašuji jedno přátelství z dětství, jaká je to obrovská náhoda, že s kamarádkou, se kterou jsme dospívali na stejné vesnici, žijeme nyní v jednom domě, jsme sousedé a znovu zocelujeme naše přátelství.
Láska, tu si přeji celý život. Potkal jsem spoustu lidí, ale zatím ne toho člověka po kterém toužím. Pevně však věřím, že to přijde a nevzdávám se.

Závěrem přihazuji několik fotografií z prvních týdnů mého pražského života.

  • Share:

You Might Also Like

0 komentářů