Jak jsem strávil rok 2016

By Jáchymův svět - prosince 10, 2016

Moji milí,

jelikož se konec roku kvapem blíží, myslím, že nastal ten pravý čas, abych napsal takové shrnutí mého letošního roku. Musím poznamenat, že to byl pro mě rok doslova přelomový, jelikož jsem začal zcela nový život a hodně se toho změnilo. Takže, pokud vás to zajímá, pokračujte směle dále.Do roku 2016 jsem vstupoval tak trochu rozpačitě, nejistě, vůbec jsem netušil, co mě čeká. Hned v lednu jsem se vypravil do Prahy, abych se objednal na operaci hrudníku. No, na operaci jsem se objednal a ve stejný den jsem navázal jednu známost, která mi měla, jak se později ukázalo, změnit život.

V únoru jsem podstoupil operaci, o které jsem se zmínil v jednom z předchozích článků. Poté jsem se musel začít rozmýšlet, co bude dál. Jelikož jsem byl na nemocenské a v předchozí práci jsem podal výpověď. V té době jsem měl velké dilema, rozmýšlel jsem se totiž, jestli si najít práci v mém rodném městě, kde jsem měl nabídku anebo zamířit do hlavního města. Onen můj známý mi totiž řekl, že by byla možnost pracovat pro jeden velký tuzemský eshop.

V březnu jsem zamířil zpět do pražského Motola, na pooperační kontrolu a vyndání stehů. Hned z nemocnice jsem se vydal na pracovní pohovor a klaplo to. Bez nějakého otravného výběrového řízení, dostal jsem jen úkol, který bylo třeba přes víkend vypracovat. Inu, vypracoval jsem ho a o pár dní později už jsem nastoupil do nového zaměstnání.

Toho rozhodnutí nelituji. Otevřely se mi zcela nové možnosti. Zprvu jsem musel do Prahy každý den hodinu a půl dojíždět a stejnou dobu jsem strávil cestou zpět. Ovšem, nelituji toho. Odměnou se mi stali noví skvělí přátelé, konečně jsem začal mít pocit, že někam patřím, zapadám a přestal jsem se cítit přehlížený. V té době jsem také ukončil jedno dlouholeté přátelství, neboť jsme se s mojí do té doby nejlepší kamarádkou zcela rozešly v názorech na život.

Mezitím jsem se rozloučil s mou další dlouholetou kamarádkou, která odcestovala do Švýcarska, kde začala žít nový život. Já mezitím trávil téměř každý víkend v Praze se svými novými přáteli, chodil jsem na dlouhé procházky po městě a večer se bavil po taneční zábavou. Z mého života konečně zmizely stereotyp a všednost.

Po neúspěšném hledání bytu po inzerátech jsem konečně dostal v červenci nabídku, jedna z mých kamarádek mě oslovila s tím, že v domě, kde žije, se uvolňuje byt. Já jsem tak konečně našel byt v samém centru Prahy a navíc za dobrou cenu, takže jsem si se značně utaženým opaskem mohl dovolit žít v Praze sám.

V srpnu jsem se tedy konečně přestěhoval do hlavního města a splnil si tak jeden se svých životních snů. Konečně jsem opustil po téměř 24 letech Teplice, které jsem se nikdy nenaučil mít rád. Na to jsem se svými přáteli oslavil své 24 narozeniny. V té době jsem také navázal jedno mezinárodní přátelství s Francouzem, které trvá dodnes.

V září jsem pak potkal někoho, do koho jsem bláhově vložil důvěru. Byla to chyba a ten člověk, který mě od začátku obelhával, mě zklamal tím největším možným způsobem. Původně pozitivní city se tak proměnily v averzi, jakou jsem cítil málokdy předtím.

Přišel podzim a moje nálada začala tak trochu upadat. Naštěstí jsem v práci v jistém slova smyslu povýšil a nastoupil jsem na novou pozici, která je pro mě jako dělená. Po počátečním tápání jsem se do nového pracovního procesu rychle dostal a práce mě znovu začala bavit. Takže doufám, že tomu tak bude i nadále.

Málem jsem zapomněl zmínit, že v tomto roce se udály další dvě významné věci, týkající se mé rodiny. V létě nám po 14 letech zemřela naše fenka Bona. Na to, že byla rotvajler se dožila vysokého věku a její ztrátu jsme všichni těžce nesli. Hlavně moje mamka, která si Bonu piplala od malička. Na druhou stranu se mi předevčírem narodila má první neteř, všichni z ní máme velkou radost a už se těším, až jí poprvé uvidím.

Nyní už se jen snažím přežít ve zdraví zběsilou předvánoční sezónu. Na Vánoce, jak už jsem zmiňoval v předchozím článku odcestuji za rodinou do Teplic. Silvestra už, ale strávím opět v Praze. Bude to můj první konec roku, který strávím tady a hodlám si to užít ve velkém stylu.

Myslím, že ještě do konce roku vydám ještě jeden článek o tom, co chystám na rok 2017. Tak nezapomeňte sledovat můj blog. Závěrem musím napsat, že rok 2016 byl pro mě nesmírně úspěšným životním obdobím a pevně doufám, že se mi bude dařit i do budoucna. A co vy? Jak jste strávili letošní rok?

Všem čtenářům přeji krásné nadcházejí svátky!


Jáchym

  • Share:

You Might Also Like

0 komentářů