Vánoce 2016

By Jáchymův svět - prosince 25, 2016

Moji milí,

jelikož máme ty Vánoce, ani já si neodpustím článek jim věnovaný. Nebojte, rozhodně zde nehodlám vypisovat seznam toho, co jsem dostal. Spíš hodlám shrnout, jaký pro mě měly letošní svátky význam.Na Vánoce jsem se původně moc netěšil, neboť mě dokonale otrávili všude přítomní hysteričtí lidé. Jaké pak překvapení mě čekalo 23.12.2016, když jsem se ráno vypravil do práce. Po dlouhých dvou měsících byly náhle ulice prázdné, metro prázdné, všude klid. Najednou jsem mohl volně dýchat, nemusel jsem se nikdy tlačit a cítil jsem se úžasně. Padla na mě pravá vánoční atmosféra. I poslední pracovní den před Vánoci proběhl v moc pěkném duchu, kolegové byli veselí a na pracovišti vládla pohoda a zábava.

Na rozdíl od mnohých mých kolegů, z nich někteří odcestovali už 22.12.2016. jsem se rozhodl, že já za rodinou vyjedu až přímo na Štědrý den. Ráno jsem se tak vypravil obtěžkán taškami na hlavní nádraží a po dlouhých měsících jsem opustil hlavní město. Jelikož jsem si chtěl po namáhavém období dny volna co nejvíc zpříjemnit, neváhal jsem a koupil jsem si lístek v první třídě, takže jsem měl samozřejmě celé kupé jen pro sebe a byla to snad nejpříjemnější cesta vlakem.

Vystoupil jsem v mém rodném městě Teplicích a nejdřív jsem zamířil do Dubí, kde jsem poobědval z rodinou z tátovy strany. Jelikož by nám to jinak nevyšlo, naplánoval děda oběd a následné vybalování dárků na Štědrý den, jinak jsme se tradičně setkávali 23.12.2016. Po vybalení dárků jsme se rozloučili a já se vypravil za rodinou z mamky strany. Chvíli jsem si povídal s mamkou, se kterou jsme se dlouho neviděli a pak jsme zamířili do dalšího z měst, kde jsem strávil dětství, do Duchcova, kde jsme na hřbitově zapálili svíčky za ty, kteří už tu s námi nejsou. Zde jsem si zavzpomínal na mou milovanou prababičku.

Po návštěvě hřbitova jsme se vrátili domů, následovala tradiční rodinní večeře, jako skoro každý rok, i já jsem byl znovu pověřen, abych pronesl pár slov ke zbytku rodiny. Tak jsem povídal něco v tom smyslu, že budu rád, když se tu zase sejdeme společně příští rok. Pak už následovalo vybalování dárků.

Druhý den následovalo loučení. Musím říci, že to pro mě byly letos jedny z nejhezčích a nejvíc pohodových Vánoc. :)

A jak jste Vánoce strávili vy?

  • Share:

You Might Also Like

0 komentářů