2017: Plány a cíle

By Jáchymův svět - ledna 03, 2017Moji milí,

máme tady nový rok 2017 a tak věnuji první letošní příspěvek mým plánům a cílům v tomto roce. Nejprve bych se rád naposledy stručně vyjádřil k uplynulému roku. Pro mě osobně se totiž jednalo o velmi úspěšné období, kdy jsem si splnil většinu cílů a snů, které jsem si v lednu 2016 stanovil, Ve stručnosti: získal jsem dobrou práci, kde jsem se dokonce po půl roce vypracoval na novou pozici, ukončil jsem jedno vyhořelé přátelství, přestěhoval jsem do Prahy a získal celou řadu nových přátel a známých, prožil jsem úžasnou oslavu narozenin a začal jsem vést život, který jsem vždycky chtěl. Krom toho se mi narodila první neteř, vztahy s mou rodinou se začaly zlepšovat a mám pocit, že jsme si všichni začali vážit jeden druhého. Oslavil jsem také první výročí tohoto blogu. Bylo to pro mě tedy nesmírně plodné období, kdy jsem měl spoustu práce, ale zároveň jsem si užil i spoustu zábavy, myslím, že mohu napsat, že jsem rozhodně nezahálel. Pevně věřím, že tomu tak bude i v tomto roce.

Nyní už tedy k tomu, jaké plány a cíle mám v tomto novém roce. Už měsíc před koncem roku jsem začal pracovat na svém stravování a životosprávě. Předně jsem začal konečně poctivě obědvat a celkově se pravidelně stravovat. Hned jsem zaznamenal rozdíl, cítím se lépe a konečně začínám přibírat. Do toho jsem začal poctivě cvičit a chci začít navštěvovat posilovnu. S tím souvisí i to, že hodlám skoncovat se svým zlozvykem, totiž kouřením. Začal jsem tím, že jsem si na papír napsal důvody, proč přestat kouřit a nyní si můžu doplnit další důvod, totiž, že brzy začne platit zákaz kouření v restauracích. Na jednu stranu to vnímám z politického hlediska jako omezování svobody, na druhou stranu mi to třeba pomůže. Uvidím. No, stanovil jsem si, že na konci roku chci být o 10 až 15 kilogramů těžší.

Chci také zapracovat na své angličtině, která rozhodně není na moc dobré úrovni. Rád navazuji zahraniční přátelství a minulý rok jsem poznal nové kamarády z Francie a Kanady, díky nim jsem konečně mohl využít angličtinu v praxi a nejen že mi to hodně pomohlo, ale také mě to inspirovalo k tomu, abych se začal pořádně učit. Navíc to budu potřebovat, jelikož jako ambiciozní člověk přirozeně toužím po dalším kariérním postupu.

Dále bych se vyjádřil k mezilidským vztahům. V minulém roce jsem poznal spoustu více či méně zajímavých lidí, mnozí z nich se stali mými přáteli. Tato přátelství chci udržovat a nadále rozvíjet, samozřejmě chci poznat i další lidi, kteří můj život obohatí o nové zážitky. Naproti tomu jsem poznal i ty, o kterých toho moc dobrého napsat nemohu. Někdy do našich životů vstoupí lidé, pro které jsme nakrátko, jak bych to řekl, takové zpestření jejich jinak nudného a stereotypního života. Jakmile se nás nabaží, rychle zmizí. Často se ale ozvou po delší době, když jste jim náhle z jakéhokoliv důvodu dobří. Je jedno, jestli se jedná o rádoby kamarádské, nebo milenecké vztahy. S těmito typy lidí jsem se rozhodl skoncovat a začal jsem tím, že je bez servítek odstřihávám od zdrojů, kde by mě mohli kontaktovat. Už dávno nemám zapotřebí tolerovat ty, kterým jste dobří jen když něco potřebují a ozvou se vám jednou za měsíc. Ke každému budu přistupovat tak, jak si zaslouží.

Co se týče blogu, hodlám ho dále rozvíjet. Chci přinášet nové články se svými názory, postřehy a psát o všem co mě baví. Letos můj blog oslaví dva roky existence a rád bych na toto téma připravil něco zajímavého k počtení. Mám také nápady na rozjetí pár zajímavých projektů. O všem přinesu včas informace. Ve svých článcích chci nadále udržet slušnou úroveň vyjadřování, jak jistě víte, nejsem fanouškem vulgarit v písemném projevu. To mi však nebrání v tom, abych psal o některých svých názorech, které mohou někomu připadat lehce kontroverzní. Nejsem zastáncem falešné korektnosti.

Do nového roku jsem také vstoupil s novým diářem, který bych chtěl celý popsat. Nepojímám to jako nějaký deníček, jen bych si chtěl zaznamenat vše zajímavé, co letos zažiji. Diář si chci schovat, abych si jej za pár let přečetl.

V srpnu se chystám na oslavy svého čtvrtstoletí. Pětadvacítku považuji za takový zajímavý věk, kdy už člověk zdaleka není dítětem, ale zároveň má ještě daleko ke stáří. Chci tradičně připravit oslavu v kruhu svých přátel, tak věřím, že vše vyjde podle plánů.

Závěrem, stále mám mnoho nesplněných snů. Láska, to je něco, co se plánovat nedá, ani si jí nelze klást jako cíl. Buď přijde, nebo ne. Třeba letos, nebo později, možná nikdy, kdo ví?

Tím jsem asi na konci. Všem vám přeji, ať je pro vás tento rok 2017 obdobím splněných snů, zdolaných cílů a ať každý z vás najde odpověď na otázky, které klade.

Krásný rok 2017 všem!


Jáchym


  • Share:

You Might Also Like

0 komentářů