Jak jsem začal blogovat

By Jáchymův svět - února 25, 2017

Moji milí,

únor už je téměř u konce a to znamená, že příští měsíc už tu můj blog bude s Vámi dva roky. V dnešním článku jsem se proto rozhodl zavzpomínat, jak jsem se vlastně dostal k blogování.

Můj vzkaz vám, který zůstává stále v platnosti. 

Psaní mě bavilo od chvíle, kdy jsem se to naučil. Původně jsem všechny své myšlenkové pochody zaznamenával na papír, nikdy by mě však nenapadlo, že jednou založím blog a začnu své názory a postřehy zveřejňovat. K tomu mi tehdy chybělo sebevědomí, také jsem se bál ztráty soukromí. Jenomže, v roce 2014 jsem prožil, řekněme, menší životní krizi. Tehdy jsem začal vnímat svět úplně jinýma očima.

Pomohlo mi právě psaní, začal jsem pracovat na knize. To mě zaměstnalo na několik dlouhých měsíců. Začátkem roku 2015 jsem se pak dočetl o literární soutěži a rozhodl jsem se do ní přihlásit. Napsal jsem povídku a odeslal jí. Šanci na výhru jsem si dával malou, jenomže, hle, ze stovky povídek postoupila ta moje do prvního kola spolu se čtrnácti dalšími povídkami. A pak znovu do druhého kola. Tehdy jsem získal sebevědomí a začal jsem věřit, že zvítězím. Domníval jsem se, že jsem o krok blíž k vydání knihy.

A právě tehdy jsem dostal nápad, založit blog, který by sloužil výhradně k propagaci mé knihy. Chvíli jsem si lámal hlavu nad tím, jak by se měl takový blog jmenovat. Pak mě konečně napadl název, blog jsem se rozhodl pojmenovat zkrátka po sobě a tak v březnu roku 2015 vznikl Jáchymův svět. O pár dní později 1.4.2015 jsem společně s dalšími čtyřmi autory zvítězil v literární soutěži a naše povídky vyšly ve sbírce ve formě ebooku. Sice jsem nevydal knihu v pravém slova smyslu, ale i toto považuji za úspěch a částečné splnění mého snu.

Časem se ukázalo, že k vydání plnohodnotné knihy mám daleko, po pravdě, netuším, jestli vůbec nikdy vyjde, přesto jsem se svého snu nevzdal a určitě se ještě pokusím o jeho realizaci. Nicméně, zůstal mi tento blog a práce na něm mě baví a naplňuje. Dá se říci, že od původního konceptu jsem se značně vzdálil. Blog se totiž proměnil ve sběrnici mých osobních názorů a postřehů. Nemá žádné univerzální zaměření, což je možná chyba, ale mě tato volná forma vyhovuje nejvíc. Stále mám totiž o čem psát, k čemu se vyjádřit a mohu se věnovat libovolným tématům.

Za ty skoro dva roky, co tento blog vedu, jsem si k němu vybudoval citový vztah a věřím, že chuť psát mě ještě dlouho neopustí.

Pokud se vám tento krátký příspěvek líbil, klidně zanechte zpětnou vazbu a třeba se podělte o to jak jste se k blogování dostali vy.


 • Share:

You Might Also Like

9 komentářů

 1. zdravím... já myslím, že dnešní doba přináší mnohem snadnější možnosti k vydání vlastní knihy než kdykoliv předtím - takže neházet "flintu do žita" ani radost k dalšímu psaní (nejen tady na blog)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj, děkuji pěkně. :) Já nejsem z těch, co se vzdávají, takže určitě budu pokračovat. :)

   Vymazat
 2. Já začínala blogovat jako puberťačka, kdy jsem psala o celebritách, ale postupně jsem si našla to pravé ořechové pro mě. Nedávno jsem na podobné téma vydala článek. S knížkou přeju hodně štěstí.
  BLOG: Svět nad hlavou

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj, také jsem se pokoušel v pubertě vydat blog, ale brzy jsem to vzdal. Ještě tehdy zkrátka nebyla ta správná doba. :) Moc děkuji za komentář a přeji mnoho zdaru. :)

   Vymazat
 3. Já začínám teprve teď. Chtěla jsem už tolikrát, jen nebyl čas. A pak se ukázalo, že to není o čase, ale o prioritách. Ať se daří!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Katko, přesně tak! :) I já přeji, ať se daří s blogem. :)

   Vymazat
 4. Takové články teď skutečně nějak frčí. :D I já píšu ráda něco od malička. Chtěla jsem se stát spisovatelkou. Na gymplu mi došlo, že na to nemám... ale co, mám blog, tam můžu řadit o sto šest. Tak snad tobě to s knihou vyjde. :) Držím palce a přeji, aby ti to dobře blogovalo. ;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuji za hezký komentář. Opravdu teď tyto články frčí? :D Já se nikde neinspiroval, jen za chvíli budu mít tento blog dva roky, tak mě to napadlo jako příhodné téma. :) I já držím palce, ať se ti s tvým blogem jenom daří. :)

   Vymazat
 5. Jsem velmi rád, že se zde mohu podělit o své zkušenosti. Jmenuji se Brenda a byl jsem šťastně ženatý. Dokud můj manžel neřekl, že ho podvádím, pak jsme se oba stali otravnými páry, nemohl uvěřit, ani nevěřil mým slovům, takže jsme požádali o rozvod, později jsme se oddělili a slibovali jsme, že nikdy nebudeme. Dlouho jsem se snažil pohnout dál, ale nemohl jsem zůstat bez něj, a tak jsem začal hledat návrat mého manžela, pak mě odkázali na Dr.IZOYU. Skvělý muž, se kterým jsem se setkal, vrhl milostné kouzlo a přiměl svého manžela, aby se vrátil do 24 hodin. s tím jsem zde, abych se podělil o kontakt s Dr. IZOYA, oslovil ho přes drizayaomosolution@gmail.com. Je opravdu mocný a specializuje se na následující záležitosti ...
  (1) Kouzla lásky všeho druhu. (2) Zastavte rozvod. (3) Ukončete neúrodnost. (4) Potřebujete duchovní pomoc.

  OdpovědětVymazat