Po letech na hradě

By Jáchymův svět - října 06, 2018

Moji milí,

tak jsem zase tady. Tentokrát vás vezmu na výlet na Pražský hrad. Než jsem se přestěhoval do Prahy, při každé návštěvě jsem na hrad zamířil, alespoň do venkovních prostor. Byl to takový můj rituál. Interiéry hradu jsem si poprvé prohlédl v roce 2012. Od té doby, co se zvýšila bezpečnostní opatření a co žiji v Praze, jsem se návštěvě hradu vyhýbal.

Letos jsem si však řekl, že hrad navštívím a znovu si prohlédnu jeho interiéry. První návštěva ovšem dopadla bez úspěchu. Dorazili jsme pozdě a tak už nemělo smysl kupovat si prohlídku. Druhý pokus už byl úspěšnější, avšak i tak jsem musel spolknout hořkou pilulku. Katedrála v ten den byla zavřená z liturgických důvodů. Ok, to se dá pochopit, i když férovější by bývala byla sleva.

Nu a tak jsme zamířili spolu s kamarádem na prohlídku starého královského paláce, jehož nejvýznamnější místností je světoznámý Vladislavský sál. Dále jsme se podívali do baziliky sv. Jiří, Rožmberského paláce, dříve ústavu šlechtičen, pokud se nemýlím a nechyběla ani návštěva kýčovité Zlaté uličky. Perlička na závěr, při opouštění hradu jsme potkali kardinála, před ním šel jakýsi pán v obleku a klaněl se mu. Jelikož na nás kardinál skoro vybafl zpoza rohu, málem jsme se srazili, protože ten pán neuhýbá a klidně by přešel přes vás.

Závěrem přikládám fotky z hradu a příště se můžete těšit na Červenou Lhotu.

Váš Jáchym.


 • Share:

You Might Also Like

2 komentářů

 1. Moc pěkné fotky, druhá vypadá jako typicky instagramová :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zdravím a děkuji pěkně! :) Pravda je taková, že druhá skutečně projela instagramem, ostatní již nikoliv! :)

   Vymazat