Pět příjemností ze života v Praze

By Jáchymův svět - července 22, 2019

Moji milí,

svého času jsem napsal článek o devíti nepříjemnostech ze života v Praze, který soudě dle statistik je mým úplně nejúspěšnějším článkem na blogu! Uvědomil jsem si, že nemám podobný článek v opačném duchu a jelikož Prahu naprosto miluju, rozhodl jsem se tento nešvar napravit. Přináším vám tedy článek o tom o pěti příjemnostech ze života v hlavním městě.

Parky a Vltava

O sobě samotném bych řekl, že jsem takový pan procházka. Vážně zbožňuji teplo, léto a procházky a Praha je pro vycházky jako dělaná. Za ty roky co v Praze žiji jsem ovšem mé oblíbené trasy poněkud obměnil. Když jsem do Prahy ještě dojížděl, rád jsem se procházel po historickém centru, to samé, když jsem tu žil ze začátku. Ovšem jak roky ubíhají a davy lidí v ulicích přibývají, začal jsem dávat přednost klidu a míru. Úplně nejraději tak trávím čas procházkami v přírodě.

Na Praze mám rád hlavně to, že je tu spousta zeleně a parků. Mými doslova srdečními záležitostmi jsou Petřín a Divoká Šárka. Rád chodím kolem Vltavy přes Újezd na Strahov a pak přes Petřín domů. Divoká Šárka je zase mým oblíbeným rekreačním místem, kde s přáteli lehneme na deku a užíváme si pobyt v přírodě.

Podniky

Při toulkách Prahou jsem objevil spoustu zajímavých podniků. Zatímco, když jsem tu začal žít, lákal mě noční život. Čím jsem starší a usedlejší, tak volím spíše denní a klidnější podniky. Na mém domovském Smíchově mám oblíbenou kavárnu, oblíbenou restauraci, kadeřnictví a obchod. Na Malé Straně pan úžasnou a malou vinárnu, která sice nemá zahrádku, zato si tam můžete sednout na schůdky před vchod, obsluha vám poskytne malý stolek a zatímco si dopřáváte dobré víno, můžete se kochat krásnými malostranskými uličkami, sledovat kolemjdoucí a všechno zmíněné dotváří jedinečnou a kouzelnou atmosféru.

Lidé

Získal jsem tu spoustu přátel, co mi však vždycky udělá radost je to, že když dorazím do některému z mých oblíbených podniků, už mě tam znají a přátelsky mě vítají. V mé oblíbené restauraci si mě pamatují úplně všichni číšníci a servírky, vždy mě přivítají s úsměvem a dobírají si mě, protože už předem ví, co si asi dám k jídlu a pití. Člověk se tak vždycky cítí doma. Nebo si zajdu do mého oblíbeného obchodu a vždy si krátce a hezky popovídám s prodavačkou, řekneme si jak se máme, co nového. Nákup je tak hned příjemnější, než když přijdete někam, kde mají nepříjemnou a mračící se obsluhu.

Historie

Jako milovník historie jsem si v Praze vždy přišel na své. V tomhle městě najde člověk snad zástupce všech historických stavebních slohů na území České republiky, nepřeberné množství památek, vždycky je kam jít, všechno má svou historii, vlastní jedinečný příběh a vždycky objevíte něco nového.

Panoramata 

Úplně naposled nesmím zmínit panoramata! Vždycky když jedu tramvají přes most, obdivuji monumentálnost Pražského hradu. Ať už vylezete v Praze na jakýkoliv kopec, nebo se procházíte kolem řeky, či si zajdete na Žižkovský vysílač, vždycky se vám naskytnou dech beroucí výhledy. S kamarádkou se neustále kocháme a fotíme, jako kdybychom byli turisté co jsou tu poprvé, Praha je prostě nádherná a je jedno, že tu žijeme několik let.

Jste z Prahy, nebo jiného města? Co máte na svém městě rádi vy? Nebojte se podělit o názor do komentářů. Pokud se vám články líbí, můžete likem na mé stránce na facebooku, ať vám neuteče žádný nový článek.


  • Share:

You Might Also Like

0 komentářů