2019: Výlety a cesty

By Jáchymův svět - února 01, 2020

Milí moji,

než na jaře začne nová cestovatelská a výletní sezóna, rozhodl jsem se zapátrat v archivu a zavzpomínat na zajímavé výlety, které jsem absolvoval v uplynulém roce. Bohužel jsem přeinstalovával počítač a i když jsem si veškeré fotografie zálohoval, došlo k jejich poškození. A tak v tomto příspěvku využívám fotografie, které jsem přidával na instagram. V popisku u fotek naleznete stručné info o daném výletu. A která zajímavá místa jste v uplynulém roce navštívili vy a kam se chystáte? Neváhejte se podělit do komentářů.

Libercká radnice.
 Na fotografii si můžete prohlédnout slavnou radnici v Liberci. Do Liberce jsem vyrazil na jednodenní návštěvu v březnu 2019. Jednalo se o mou první návštěvu tohoto severočeského města. Přiznám se, že Liberec mě příliš nezaujal a očekával jsem od něj trochu více. Za prohlédnutí jistě stojí zmíněná radnice, která je architektonický skvost a také zdejší vodní nádrž. Samozřejmě, asi největším lákadlem je Ještěd, ten jsem však kvůli nepříliš pěknému počasí nenavštívil.

Zámek Dobříš.
 Zámek v Dobříši jsem navštívil na konci března. Zdejší zámek určitě stojí za návštěvu, nejen kvůli bohatému exteriéru, ale i díky krásnému a vyhlášenému parku. Ten bohužel v době mé návštěvy procházel revitalizací, která trvá několik let. Pak bude dle informací uzavřen až do července letošního roku. Dobříš je dobře dostupná a asi 20 minut cesty z Prahy. Ocenil jsem, že v městečku je také, kde se dobře naobědvat.

Zámek Březnice.
Za návštěvu určitě stojí i zámek Březnice, který jsem navštívil v dubnu. Zámek je opravdu malebný, navíc má bohatou a až nezvykle zachovalou expozici. Okolo zámku se rozkládá překrásný park a navíc je tato renesanční památka velmi dobře dostupná z Prahy.

Náměstí v Březnici.
 Přikládám fotku i náměstí v Březnici. Městečko je malé a klidné. Za jediné mínus považuji, že se zde nebylo kde najíst. Všechny vyhlášené restaurace, které se v okolí zámku nacházely jsou trvale zavřené, ačkoliv na internetových stránkách se tváří jako otevřené. Ve městě jsme narazili pouze na klasickou putyku, kde už kolem oběda vysedával plný lokál štamgastů. Na prostředí restaurací si celkem potrpím, takže oběd jsme si zde nedali.

Kostel v Příbrami.
 Příbram jsem navštívil vlastně náhodou. Jelikož v Březnici nebylo, kde se v hezkém prostředí naobědvat, vyrazili jsme do nedaleké Příbrami. Město má celkem hezké náměstí a jeho dominantou je kostel. Okolo náměstí se také dobře najíte, protože se zde nachází množství hezkých restaurací. Za vidění v Příbrami prý stojí Svatá hora, kterou se chystám do budoucna určitě navštívit.

Rotunda na hoře Říp.
 Na konci dubna jsme spolu s přáteli vyrazili na výlet na horu Říp. Výšlap nahoru je nenáročný a celkem rychlý. Vyšlapat na Petřín mi připadalo náročnější. Říp je celkem turisticky vyhledávané místo, avšak vyhlídky jsou špatně dostupné. Na jaře a v létě se dá na Řípu také občerstvit.

Parlament v Budapešti.
 V květnu jsme spolu s mojí kamarádkou vyrazili na víkend do Budapešti, kterou jsem si absolutně zamiloval. Jelikož se jednalo o významnější cestu, věnoval jsem Budapešti samostatný článek, který si můžete přečíst zde.
Hrad Točník.
 V srpnu jsem se opětovně vypravil na hrady Točník a Žebrák, které stojí takřka naproti sobě. Na Točníku otevřeli další poschodí, které prošlo rekonstrukcí. Hrad Točník je nebývale zachován a jedná se o jeden z mála hradů, který si můžete sami projít úplně celý! Navíc na hradě se konají představení sokolníků a v příkopě jsou chováni dva medvědi. Točníku už jsem v minulosti věnoval článek, který si můžete prohlédnout zde.

Zámek v Duchcově.
 V srpnu jsem také navštívil zámecké zahrady v Duchcově. Tady to nebyl úplně výlet v pravém slova smyslu, protože v Duchcově mám rodinu a stále sem často jezdím. Ve zdejším parku jsem byl, coby dítě, jako doma, neboť mě sem často brávali na procházku praděda s prababičkou, mám tedy na toto místo jen krásné vzpomínky. Zámek samotný jsem navštívil několikrát, naposledy v roce 2011. Interiéry zámku jsou velmi pěkné, hezké je i náměstí před zámkem a samozřejmě nesmíte zapomenout navštívit zmíněný park. Každý rok se v červnu v parku konají casanovské slavnosti.

Chrám ve Florencii.
 Florencii jsem navštívil v září cestou do Říma. Městu jsem věnoval samostatný článek, který si můžete prohlédnout zde. V článku naleznete jak fotografie, tak mé pocity z města.

Konstantinův oblouk v Římě.
Poslední, ryze rekreační a výletní cesta směřovala v září do Říma, kde jsem strávil překrásnou dovolenou. Římu jsem věnoval několik článků a budou následovat ještě další dva.

Nechcete-li přijít o žádné další články, nezapomeňte mi dát odběr na facebooku a instragramu.

  • Share:

You Might Also Like

0 komentářů