Řím, den druhý

By Jáchymův svět - února 07, 2020

Milí přátelé,

vítám vás u dalšího ze série článků o Římě. Tentokrát vám povyprávím, kam jsme se vypravili druhý den návštěvy v tomto nádherném a prastarém městě. Druhý den jsme toho stihli opravdu hodně, takže věřím, že pokud se do Říma teprve chystáte, tak vám přinesu tipy, jaká místa rozhodně nevynechat. Budu také rád, pokud mi po přečtení článku zanecháte nějaký komentář. A teď už k vyprávění.Již předcházející večer u vína jsme si s mojí partou naplánovali, která místa druhý den v Římě navštívíme. Jelikož jsem v předchozích článcích zmínil, že průvodkyně byla nejenom neschopná, ale také opravdu arogantní a nepříjemná, rozhodli jsme se, že si nebudeme kazit den a rozhodli jsme se podstatnou část dne cestovat po vlastní ose. Jako první jsme navštívili opravdu nádhernou baziliku sv. Pavla za hradbami, která disponuje obrovským a bohatě zdobeným interiérem. Loď chrámu je opravdu monumentální a stěny jsou zdobeny podobiznami všech papežů, kteří kdy úřadovali. Nicméně je nutno podotknout, že už brzy nezbude na další podobizny prostor. Po návštěvě baziliky jsme zamířili zpět do centra Říma, kde jsme navštívili pozůstatky Cirka Maximama, kdysi obrovského starověkého hipodromu, kde se konaly závody vozotajů. Nad hipodromem se dodnes majestátně vypínají pozůstatky paláců starověkých římských císařů. Následně jsme navštívili další baziliku Santa Sabina. Tady už jsme oddělili a šli po vlastní ose.

Vrátili jsme se kolem hipodromu a vyrazili na návštěvu Caracallových lázní. Pokud se do Říma chystáte, tak návštěvu těchto lázní určitě doporučuji. Lázně se do dnešních dní zachovaly v opravdu kolosální podobě a disponují rozsáhlými podzemními prostory. Navíc je zde opravdu hezký park a hlavně je to ideální místo k odpočinku a relaxu, neboť se lázně nachází mimo hlavní turistické trasy a tak zde moc turistů nepotkáte. Po návštěvě lázní jsme zamířili k řece Tibeře a přešli na druhou stranu a pak přes Tiberský ostrov, kde jsme si dali dobrou italskou kávu, zpět.

Poté jsme se vypravili na Kapitol a cestou jsme si prohlédli Marcellovo divadlo. Na Kapitolu jsme zapózovali u jezdecké sochy císaře Marka Aurelia, prohlédli si sochu kojící vlčice a pokochali se pohledy na Forum Romanum. Vedle Kapitolu jsme navštívili opravdu nádherný chrám Santa Maria in Aracoeli a poté se vypravili na památník Viktora Emanuela. Návštěvu památníku rozhodně doporučuji, neboť výtahem se dá vyjet až na jeho střechu, odkud se vám naskytnou dech beroucí výhledy na celý Řím. My sami jsme se na střechu památníku vypravili a pořídili zde spoustu krásných fotografií. Ale, pokud máte, stejně jako já, strach z výšek, musíte se ve výtahu opravdu překonat, neboť je z něho celou dobu vidět ven.

A jako vždy, na závěr článku se s vámi dělím o fotografie pořízené toho dne. Pro odběr dalších článků mi nezapomeňte dát odběr na mé facebookové stránce vpravo na blogu.


  • Share:

You Might Also Like

0 komentářů