Řím, den třetí

By Jáchymův svět - dubna 03, 2020

Milí přátelé,

doufám, že se všichni máte v rámci možností co možná nejlépe a máte fajn den, i přesto, že venku dnes není zrovna nejhezčí počasí. Já dnes čerpám dovolenou, byt sklizený, rodina a přátelé obvoláni. Takže jsem zasedl k počítači a dovolil jsem si pro vás připravit nový článek. Jelikož teď máme všichni s cestováním utrum, tak vám o cestování budu občas aspoň vyprávět a zavzpomínám na své staré cesty. Dnes tu pro vás mám povídání o posledním dni v Římě, který jsem navštívil o dovolené v loňském září. Tímto článkem tedy zakončím sérii o Římě, kdo neviděl, může mrknout také na první a druhý den.Třetí a poslední den v Římě. Ráno jsme s mou skupinkou posnídali, pobalili, naložili věci do autobusu a pak už hurá na poslední procházku Římem. I třetí den jsme navštívili spoustu zajímavých památek a troufám si říci, že za ty tři dny jsme viděli všechny opravdu důležité památky Říma. Poslední den jsme navštívili památku na kterou jsem se já osobně moc těšil, jednalo se o legendární Pantheon, který patří mezi nejzachovalejší památky ze starověkého Říma. Jedná se o nádherný kruhový chrám, který byl vystavěn v době vlády císaře Hadriána, tedy v první polovině druhého století. Chrám je znám především pro svou kopuli s otvorem. Patnehon na mě udělal opravdu hluboký dojem, hlavně pro bohaté mramorové obložení a jeho zachovalost.

Po návštěvě Pantheonu (ta je mimochodem zdarma) jsme se vypravili na náměstí Piazza Navona, které je proslulé třemi krásnými fontánami a v okolí náměstí se nachází také nádherné a bohatě zdobené kostely. Poté jsme zamířili k řece Tibeře a přešli na most na druhou stranu, zde se nám naskytl výhled na nedaleký Vatikán. Cestou k Vatikánu jsme si samozřejmě prohlídli Andělský hrad, původně Hadriánovo mauzoleum, který byl opět zbudován v první polovině druhého století za vlády císaře Hadriána. Zvláště chválené jsou noční prohlídky Andělského hradu.

Pak už jsme zamířili k Vatikánu, ke bazilice sv. Petra. Svatopeterské náměstí a baziliku mám samozřejmě velmi dobře a podrobně prostudované a viděl jsem je na stovkách fotografií. Konečně jsem tedy měl možnost toto místo osobně navštívit a tady musím říci, že jsem z fotografií očekával toto náměstí rozlehlejší a monumentálnější než ve skutečnosti je. Samotný chrám ani vatikánská muzea jsem nenavštívil, neboť o hezkém počasí dávám přednost spíše dlouhým procházkám po městě. Navíc bytostně nesnáším dlouhé fronty.

Poté jsme se spolu s mojí skupinkou vypravili zpět do římských ulic, zašli do bistra a na kávu a poslední nákupy. Přeci jen poslední den už se začala projevovat únava a navíc už jsme měli všechny podstatné památky navštívené, takže jsme poslední půl den v Římě spíše odpočívali. A abych vás nepřipravil o to hlavní, tak si můžete prohlédnout fotografie z posledního dne v Římě. Ještě doplním, že o zkušenostech s cestovní kanceláří Čedok a jejich průvodkyní a personálem si můžete přečíst zde.

Mějte se všichni jenom dobře a případná zpětná vazba ve formě komentáře, nebo sdílení je jenom vítána.

Jáchym
  • Share:

You Might Also Like

0 komentářů