Co jsem dělal v době karantény

By Jáchymův svět - května 16, 2020

Milí moji,


máme tady víkend a jak už jste zvyklý, víkend neznamená jen volno, ale také to, že obvykle vydám nějaký ten článek. Dnes tu mám tedy pro vás článek o tom, jak karanténa a korona krize ovlivnily můj život a jak jsem z uplynulých měsíců pro sebe vytěžil maximum a to v pozitivním slova smyslu.Přehodnotil jsem priority
Čas karantény jsem využil k tomu, abych přehodnotil některé priority. Uvědomil jsem si, že náš život je příliš krátký a příliš vzácný na to, abychom jej neustále trávili ve stresu a shonu. Celkově jsem v době karantény dost zvonil, více se začal věnovat mým koníčkům a hlavně sobě. Ještě silněji jsem si uvědomil, co v životě chci a co naopak ne. Také jsem poněkud pozměnil žebříček svých hodnot.

Předělal jsem byt
Dobu karantény jsem využil k tomu, abych takřka od základů změnil mé bydlení. Celou dobu, co žiji v Praze (za pár měsíců to budou čtyři roky) mám to štěstí a obývám stejný byt. Zpočátku jsem to bral jako takové provizorium s tím, že si časem najdu něco většího. Časem jsem si, ale uvědomil, že je to momentálně zbytečné. Době korona krize a spousta volného času mě tak inspirovaly k tomu, abych byt předělal. Nejdříve jsem začal přestavbou nábytku, následně jsem vymaloval a změnil barvu. No a konečně jsem pořídil nové doplňky a krásné koláže fotografií přírody, Prahy a mě s mými přáteli. No a také jsem si pořídil novou květinu. Dosud jsem měl jenom jednu, kterou jsem zdědil po prababičce a kterou vlastním už osm let. Z proměny mého bytu mám opravdu velkou radost a cítím se zde nyní mnohem lépe.

Přestal jsem kouřit
Asi za nejdůležitější změnu v mém životě považuji to, že se mi podařilo skoncovat s odporným zlozvykem kouření a to po deseti letech. Pocházím z rodiny, kde kouřili téměř všichni a jako dítě jsem tento zlozvyk upřímně nenáviděl a říkal si, že nikdy kouřit nebudu. No, člověk míní, život mění. Když mi bylo sedmnáct, trávil jsem spoustu času o přestávkách se spolužáky, kteří kouřili. Párkrát jsem to zkusil, až jsem nakonec tomuto zlozvyku podlehl. V následujících letech jsem se pokusil několikrát neúspěšně přestat.

To se mi podařilo až nyní a to díky korona krizi. Využil jsem celorepublikové karantény, kdy jsme nechodili do práce a zůstali doma na home office, navíc jsem nejezdil ani na návštěvy za rodinou, či přáteli. Díky tomu se mi podařilo přestat kouřit, protože jsem se nesetkával s ostatními lidmi a nepodléhal jsem pokušení, dát si s nimi k pokecu, či kávě cigaretu. Už je to přes měsíc, co jsem přestal a to zcela, bez jakýchkoliv náhražek ve formě elektronických cigaret, či náplastí. Navíc pevně věřím tomu, že už se s trochou vůle k tomuto zlozvyku nevrátím, protože chuť a zvyk zmizely. Krom jiného jsem motivoval i mou kamarádku, která přestala spolu se mnou. 

Přibral jsem
Ano, většina lidí se snaží zhubnout. Vy, kteří sledujete můj blog však víte, že trpím naprosto opačným problémem a naopak mě celý život trápila podváha. Jakmile jsem přestal kouřit, zpomalil a začal mít více času na sebe, začal jsem přibírat. Za dobu korona krize v České republice jsem přibral již pět kilogramů, což mi dělá obrovskou radost. Protože před tím má váha více než dva roky doslova stagnovala. Tak se krůček po krůčku blížím k mému cíli a ideální postavě.

Věnoval jsem se koníčkům
V karanténě jsem se věnoval ještě více svým koníčkům, konečně jsem měl čas na to, abych si přečetl více knížek, více článků, mohl se více věnovat blogu, instagramu, hrám. Volal jsem s přáteli i rodinou, chodil často na procházky.

Doufám, že se vám článek líbil a vaše zpětná vazba ve formě komentářů je vřele vítána. Budu rád, když mi napíšete, jak jste uplynulé měsíce strávili vy a zda to nějak ovlivnilo do budoucna váš život a vaše smýšlení.

Krásný den!

Jáchym 

  • Share:

You Might Also Like

0 komentářů