Můj květen 2020

By Jáchymův svět - června 10, 2020

Milí přátelé,

vítám vás u prvního červnového článku na blogu. V tomto článku se poohlédnu nejen za uplynulým měsícem (na konci článku naleznete výběr fotografií, které jsem pořídil v květnu), ale také vám nastíním, co pro vás chystám v nejbližší době.

Květen jsem ještě z větší části strávil doma. Naštěstí už se začala jednotlivá opatření, která souvisela s koronavirem postupně uvolňovat a tak jsem si užíval procházek po Praze. Počasí bylo všelijaké, proto mám velkou radost z toho, že aspoň občas bylo relativně hezky a podařilo se mi pro vás nafotit několik málo fotek za slunečného počasí. I když tedy těch dnů, bylo oproti dubnu, poskrovnu.

Na konci měsíce už jsem vyrazil na pár dní do práce, bylo to moc příjemné, vidět po měsících kolegy a popovídat si i osobně a nejenom telefonicky. V tomto režimu vlastně funguji dodnes, pár dní jsem v práci a pár dní na home office, což mi naprosto vyhovuje a mám tak díky tomu mnohem více času na sebe i své koníčky. Mám těch zájmů a koníčků ovšem tolik, že bych potřeboval aby den měl 48 hodin a stačilo mi tak pět hodin spánku. Když se věnuji jednomu, tak mám pocit, že je to na úkor toho dalšího. A to se chystám v nejbližší době přibrat k těm dosavadním další várku koníčků.

Blog jsem v uplynulých dvou týdnech tak trochu zanedbával. Což samozřejmě v nejbližší době napravím. Využiji tedy této příležitosti, abych vám rovnou napsal i to, co pro vás momentálně chystám. Určitě budu pokračovat v těchto fotopříspěvcích, protože focení s mým novým mobilem je opravdová radost. Momentálně mám také v hledáčku pár dalších zajímavých lidí se kterými bych rád udělal rozhovor. A také jsem pro vás vymyslel alternativu místo cestovatelských článků. Prozatím si totiž netroufám vyrazit do zahraničí, proto pro vás připravím novou sérii článků o památkách a zajímavých místech v Praze.

Pokusím se vám v každém článku přiblížit známá i neznámá místa, popsat něco málo z jejich historie, informovat jak se k nim dostanete a kolik stojí vstupné a i můj subjektivní pocit, jaký dojem na mě daná památka udělala. Takže se určitě můžete těšit. Teď už si můžete v galerii pod článkem prohlédnou fotografie, které jsem během května pořídil.

Budu se těšit zase někdy příště. :)


Už dlouho jsem chtěl vyrazit na Staroměstskou mosteckou věž, abych nafotil Karlův most a okolní panorama trochu jinak. Jednoho krásného dne, kdy bylo město úplně prázdné a klidné se nám to s kamarádkou během května podařilo.


Můj oblíbený Petřín samozřejmě nemůže chybět. Zdejší jezírko je oblíbenou zastávkou kachen. 


V květnu jsem si po delší době vyrazil také na Vyšehrad, odkud se dají opět pořídit krásná panoramata Prahy.


Další panorama z Vyšehradu, tady už se nám počasí začíná zase trochu kazit, nicméně mraky vytvořily na obloze celkem zajímavý efekt.


Vyrazil jsem také na hezkou odpolední procházku kolem řeky, směrem na Podolí. Zdejší procházku jsem si rovněž oblíbil, protože je plná přírody.


Tady pro vás mám jeden květnový západ slunce a Vyšehrad.


Neopomněl jsem vyfotit také nějakou tu květenu. Mimochodem se přiznám, že většinou vůbec nevím, jakou rostlinu to vlastně fotím.


Tady mám pro vás zase Staré město, foceno ze Staroměstské mostecké věže.


Pohled na Letnou ze Staroměstské mostecké věže.


Ještě jednou pohled ze Staroměstské mostecké věže na most a Hradčany.


Jezírko na Petříne, už za pošmourného počasí, které, mám ten pocit, panuje týdny.


A závěrem tu pro vás mám jednoho čmeláka při práci.

 • Share:

You Might Also Like

3 komentářů

 1. Krásné fotky! Čím fotíš? :) Já jsem v zahraničí a můj semestr pořád probíhá online, takže zatím se se spolužáky nevídám (jen s několika kamarádkami), ale už se těším... inu, vlastně bude online nejspíš i ten další semestr, takže nevím, na co se tady těšit. :D Ale za týden pojedu domů za rodinou, konečně můžu - tak na to se těším! :D
  Měj se hezky!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj, děkuji moc za hezký komentář. :) Fotky pořizuji s pomocí iphone 11 pro, pořídil jsem si ho právě kvůli focení. A kdepak v zahraničí studuješ? :) Tak si to hlavně doma pěkně s rodinou užij! :)
   Hezký den! :)

   Vymazat
 2. Tahle doba koronaviru nás donutila se tak nějak zastavit. Vše se vrací do svých kolejí a já doufám, že si i něco necháme. Třeba ten homeoffice, když jsme si vyzkoušeli, že to jde.

  OdpovědětVymazat