Kouzelné Průhonice

By Jáchymův svět - července 18, 2020

Milí přátelé,


vítám vás u nového článku u mě na blogu. Přijde mi až zběsilé, jak ten čas šíleně letí, vždyť už to zase budou dva týdny, co jsem pro vás připravil nějaký článek. Dnes tedy přicházím, abych to napravil a vzal vás na virtuální výlet do opravdu nádherného zámeckého parku Průhonice. Fotografie naleznete na konci článku. V následujících odstavcích vám u výletu a Průhonicích něco málo povyprávím. Zámeckému parku v Průhonicích se dostalo takové pocty, že je zařazen na seznamu světového dědictví UNESCO. Mimochodem, jen tak pro zajímavost, na seznamu světového dědictví UNESCO, byste jen marně hledali světoznámý Karlštejn. Průhonice jsem si na seznam míst, která chci navštívit, připsal už v loňském roce. Minulý rok jsem to nestihl, za což jsem byl nakonec rád, protože jsem tak mohl Průhonice navštívit letos.

Po dlouhých měsících, které jsem během karantény strávil v Praze, jsem toužil z města na chvíli vypadnout a užít si krásné přírody, obrovský park v Průhonicích tak byl jasnou volnou. Navíc Průhonice jsou z Prahy velmi dobře dostupné, cesta trvá necelých 15 minut. Na výlet jsem sebou přizval moje přátelé Lucku a jejího přítele Romana. Samozřejmě, jako správní Češi a Slováci, jsme se nejdříve vydali na oběd. 

Takto posíleni jsme se pak vypravili do parku, vstupné stojí pro dospělého 100,- Kč a vstupné park opravdu stojí. Dá se v něm strávit v podstatě celý den, natolik je rozlehlý. V jedné části máte pocit, že se nacházíte v opravdovém udržovaném parku, plném květin, panorama pak dotváří rybníček a nádherný zámek. V jiné části je park zase opravdovým nefalšovaným lesem a to za doprovodu zurčících potůčků. No a v zadní části se nachází botanická zahrada, plná koberců tvořených květinami, ať už překrásnými levandulemi, nebo růžemi.

Zámecký park v Průhonicích je opravdu nádherný, po celou dobu jsem si zde připadal jako v ráji. Při procházce v parku vám přijde až neuvěřitelné, že mohou existovat i nevzhledná a ošklivá místa, jako například stanice metra Opatov, odkud jezdí autobus do Průhonic. Celou procházku v Průhonicích jsem si moc užil a určitě doporučuji, abyste toto místo navštívili. Co snad trochu zamrzí, že místní zámek je uzavřen veřejnosti. Nikdy jsem nedohledal informaci, proč se v tak skvostném zámku nenachází trvalá expozice a nekonají se zde prohlídky. Což mě jako milovníka historie opravdu mrzí. 

Navštívili jste už Průhonice a jaký dojem na vás udělaly? Neváhejte se podělit o zpětnou vazbu do komentářů. 

 • Share:

You Might Also Like

2 komentářů

 1. Průhonice jsou super, a musím říct, že než jsem celý park obešla, dost jsem si mákla... www.libenanovakova.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji za komentář. Je to nádherné místo, opravdový ráj. :)

   Vymazat