Můj červen 2020

By Jáchymův svět - července 05, 2020

Milí přátelé,

máme tu začátek července a tak je, myslím, příhodná doba na to, abych vydal článek ve kterém si zavzpomínám na měsíc předchozí. Samozřejmě, jak už je mou novou tradicí, příspěvek je doplněný o fotografie.

V červnu jsem se konečně po dlouhých měsících odloučení a "izolaci" doma v Praze, vypravil na návštěvu za rodinou a nejlepší kamarádkou na sever. Vždycky, během víkendu absolvuji v průměru tak pět - šest návštěv, jedná se o velmi milá a díky svému počtu, také vyčerpávající setkání. Zvířata mě zřejmě milují, protože na návštěvách se na mě vždycky vrhají všechny ty čivavy, psi a kočky, která rodina a přátelé mají.

Během června stále stoupala má váha, od počátku karantény jsem přibral už více než osm kilo. Přibrat jsem samozřejmě vždycky chtěl, protože jsem dříve byl vychrtlý, ovšem všiml jsem si, že mé břicho už jaksi přestalo být ploché. Samozřejmě nebylo v mém zájmu, vyměnit kostnaté tělo za faldíky a tak jsem se rozhodl začít chodit do fitka. Povolal jsem kamarádku, která taky byla vychrtlá, ale přes karanténu přibrala a vypravili jsme se do fitka na půl cesty s tím, že tam spolu budeme chodit a proměníme tuky ve svaly!

No ten náš pokus o cvičení vypadal přímo tragikomicky a spíše jsme se sami sobě zasmáli, než cvičili. Kamarádka totiž byla ve fitku poprvé a já tam sice už párkrát byl, ale to byly vždy sporadické návštěvy. V tu chvíli jsem si uvědomil, že takto to nejde a rozhodl jsem se, že se svěřím do rukou odborníka. Začal jsem tedy cvičit s profesionální trenérkou a zjistil, že v mém hubeném těle mám více tuků, než mám mít a méně svalů, než bych měl mít.

Jsem teprve na začátku, přesto mě cvičení pod dohledem odborníka zatím baví a věřím, že mě to chytne i do budoucna. Určitě tématu cvičení a přibírání budu věnovat v budoucnu nějaký článek a až dosáhnu finále a vysněné postavy, tak se kýženými výsledky pochlubím. Možná tady, možná na instagramu.

Když jsem teď ke všem svým aktivitám přidal i fitko, začal jsem být už maximálně vytížen. To se možná projevilo na tom, že jsem během června trochu zanedbával blog. Měsíce před tím jsem publikoval pomalu každý víkend, v červnu jsem napsal jen dva články. Doufám, že tento měsíc bude lepší, musím si lépe naplánovat čas, kterého je čím dál méně (ale díkybohu za to!). Samozřejmě nebylo v mém zájmu, vyměnit kostnaté tělo za faldíky a tak jsem se rozhodl začít chodit do fitka. Povolal jsem kamarádku, která taky byla vychrtlá, ale přes karanténu přibrala a vypravili jsme se do fitka na půl cesty s tím, že tam spolu budeme chodit a proměníme tuky ve svaly!

Tady si, ale dovolím trochu postěžovat. V červnu jsem vydal článek, který si můžete prohlédnout zde a který jsem věnoval tématům, které v současné době hýbou společností a která považuji za velmi důležité. Ovšem tady jsem byl nemile překvapen, když totiž napíšu článek s prominutím o kravinách na téma vztahů, nebo s lehkou nadsázkou, mám na takový článek spoustu reakci, komentářů, zpětné vazby ať už tady, nebo na sociálních sítích. Když ovšem napíšu článek k zamyšlení o důležitém tématu, mám pocit, že to nikdo nečetl, reakce skoro žádné. Samozřejmě je možné, že jsem ten článek napsal nezajímavě, ovšem toho trendu, že dnešní společnost zajímají spíše bulvární témata, nebo články o tom, jak si nalakovat nehty, než důležitá témata o rasismu, politice, si prostě nejde nevšimnout. Myslím, že naše ignorace podstatného a důležitého potom vypovídá o tom, jak současný svět vypadá. Svůj názor, můžete napsat do komentářů.

Závěrem přikládám fotografie, které jsem během června pořídil. Tak snad se budou líbit! Přeji všem krásné léto a těším se na brzké shledání s vámi zde na blogu.

Jáchym :)


Mým oblíbeným místem v Praze je Střelecký ostrov, který je oblíbeným společenským místem v centru hlavního města. Z ostrova se dají nafotit opravdu hezká panoramata Prahy. :)


Jeden z červnových slunečních dní. Národní divadlo a Vltava, focené z mostu Legií. 


Zahrada Kinských, další z krásných míst, které stojí v Praze za návštěvu. Foceno po vydatném dešti. 


Pohled na Pankrác, foceno ze Zahrady Kinských na Petříně. 


Nějaká ta okvětina nesmí v mých sbírkách chybět. :)


Ještě jedno kvítí. :)


Romantický snímek z Petřína. :)


Posezení na Střeleckém ostrově, holky si to přirázovaly až k nám. :)


No a jeden pohled na Karlův most. :)


Závěrem jedna z čivav, zmíněných v článků. Na fotce Gucci, mojí nejlepší kamarádky. :)

  • Share:

You Might Also Like

0 komentářů