Šesté narozeniny blogu

By Jáchymův svět - března 14, 2021

 Milí moji,

milí přátelé, milí čtenáři, milí návštěvníci, vítám vás u nového článku u mě na blogu. Tento článek je věnován šestým narozeninám blogu. Vy, kteří můj blog sledujete pravidelně, tak jistě víte, že takový narozeninový článek vždy v březnu vydávám. Snad jen jeden rok jsem vynechal. Také víte, že narozeninový článek je vždy věnován troše vzpomínání, shrnutí, ale hlavně plánování, jak se chci s blogem posouvat dále. Při tom se obvykle nevyhnu ani špetce sentimentu. 

Blog byl založen 15.3.2015, dobře si to pamatuji, protože jsem milovník historie, data si tedy pamatuji snadno a rychle. Hlavně ta, která jsou pro můj život něčím významná a důležitá. Blog byl původně založen na podporu mé, zatím nikdy nedopsané knihy. Nebylo tedy žádným překvapením, že jsem se od původního záměru odchýlil a zaměření blogu změnil na lifestyle. Pravidelně vás zde informuji o tom, co je u mě nového, o mých názorech, o cestování a tak dále. 

Můj blog byl pro mě vždy prostorem k sebevyjádření, místem, kde jsem se mohl podělit o své myšlenky a snad vám i něco málo předat. A také jsem již minulý rok napsal, že blog považuji tak trochu za mé dítě, které roste spolu se mnou. Prvních pět let existence blogu se neslo víceméně v podobném duchu, období aktivity střídala období neaktivity a mlčení. Několikrát jsem také změnil vzhled blogu. Struktura však víceméně zůstala zachována. 

Podstatné změny v pojetí blogu a jeho dalším směrování přinesl minulý rok. Když budu upřímný, blog má v dnešní době každý druhý a tak se vám snadno stane, že zrovna ten váš blog se utopí v záplavě dalších blogů. Lidé jsou navíc čím dál línější cokoliv číst, dlouho jsem si tedy kladl otázku, jak na můj blog nasměrovat další čtenáře. Různé facebookové skupiny, kde se sdružují blogeři a hází tam odkazy na své blogy jsou absolutně k ničemu. Proč? Jednoduše, v těchto skupinách se většinou sdružují jen blogeři, nikoliv čtenáři a každého zajímá jen ten jeho vlastní blog, hodí svůj odkaz a další obsah už ho nezajímá.

Navíc v dnešní době frčí hlavně youtube, tiktok, instagram, blogy už pro prvně zmíněné vlastně nejsou už žádnou konkurencí. No, také jsem si myslel, že bych mohl natáčet videa, ale na to ještě asi nejsem dostatečně vytrénovaný a na kameru se mi špatně mluví. Brzy jsem tedy myšlenku na youtube vzdal. Jsem prostě tělem i duší psavec. Stále jsem si tedy kladl otázku, jak sakra přinést můj obsah novým čtenářům? A pak jsem na to přišel.

Instagram, konečně po těch dlouhých letech jsem mu dokonale porozuměl a přišel na to, jak aplikace funguje. Můj instagram jsem začal výrazně rozvíjet minulý rok a jsem v tom, troufnu si tvrdit, dost úspěšný. Instagram jsem pevně propojil s mým blogem a odkazy na články tam pravidelně zveřejňuji.

Propojení blogu a instagramu začalo přinášet své ovoce. Díky odkazům na instagramu vítám na blogu pravidelně nové čtenáře, podařilo se mi už navázat nějakou spolupráci a dokonce jsem poskytl rozhovor jednomu známému internetovému magazínu. V minulém roce jsem zahájil několik nových tradic. Začal jsem psát pravidelné shrnutí měsíce, které jsem doplňoval o fotografie pořízené v daném roce. Zkusil jsem si také rozhovory z druhé strany a vyzpovídal pár přátel, kteří dělají něco zajímavého, čím by vás mohli obohatit.

Teď bych vám rád představil mou vizi dalšího směřování mého blogu. Budu pokračovat v tom, co jsem začal v minulých letech, občas vám přinesu nějaký ten názorový článek, jindy zas příspěvek o cestování (což žel, vzhledem k situaci teď moc nelze), jindy se zase podělím o nějaké ty fotky. Nově jsem přemýšlel, že bych sem tam zveřejnil i to, jak vařím, protože vaření mě vážně chytlo a je to můj koníček. Když potkám někoho zajímavého, kdo by vás mohl něčím obohatit, rád s ním udělám rozhovor. S kamarádkou také přemýšlíme o podcastech. Ale hlavně, mám pocit, že se svět zbláznil a spousta lidí přestává přemýšlet, budu se tedy mou další tvorbou pokoušet přinášet i nějaké poučení a zamyšlení. 

Jak vidíte, plánů mám tedy více než dost. Nyní už zbývá jen jejich realizace, doufám tedy, že mi do budoucna zachováte svou přízeň. Klidně mi můžete také do komentářů napsat, co vám na blogu chybí, co byste si přáli, abych pro vás připravil, napsal. Vaše zpětná vazba je pro mě mimořádně důležitá.

Krásné dny! 


Jáchym
 • Share:

You Might Also Like

4 komentářů

 1. Gratuluji a držím palce, aby brzy bylo možné cestovat a tedy i o čem psát. :-)

  Moin Mondro

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc moc děkuji. Snad už se brzy dočkáme, i když mi to připadá nekonečné. :)

   Vymazat
 2. Ta knihovna na té fotce mě zaujala. :)
  Gratuluji k blogovým narozeninám a přeju, ať se daří pokračovat v naplánovaném. :) Je to hezké, když člověk může sledovat, jak se sám změnil a jak se změnily články za těch pár let. Přeju, ať blog dobře slouží a mnoho dalších čtenářů.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Káťo, moc ti děkuji! :) Knihovnu jsem vybíral s láskou, mé knihy jsou mé poklady a studnice vědomostí a moudrosti. Do nového bytu jsem jim tak pořídil nový "domeček" :) Ať se daří.

   Vymazat