Březen 2021

By Jáchymův svět - dubna 01, 2021

 Milí moji,

vítám vás u tradičního foto shrnutí předchozího měsíce. Jak jistě více v březnu to byl rok, co v Čechách oficiálně vypukla pandemie Covidu. Je celkem smutné, že po roce se vlastně nic nezměnilo, naopak, situace se zhoršila. Březen se tak nesl ve znamení toho nejtvrdšího lockdownu, kdy jsme nemohli opustit hranice okresu. Aby toho nebylo málo, počasí bylo po celý březen ne zrovna přívětivé, sluníčko odpočívalo a téměř každý den bylo zamračeno. 

Pro mě osobně byl však měsíc březen vcelku úspěšným obdobím. Jednak jsem doladil mé nové bydlení, protože jak víte vy, kteří můj blog pravidelně navštěvujete, minulý měsíc jsem se přestěhoval. No a s hrdostí vám mohu napsat, že se mi hned v prvním čtvrtletí podařilo splnil druhý z mých větších cílů na tento rok a získal jsem novou pozici v zaměstnání na kterou se už moc těším.

Ven jsem v březnu příliš nechodil, protože mě unavují přeplněné parky. Po pravdě už se dost těším na to, až se otevřou (snad někdy) obchody a služby a většina lidí se vrátí ke své obvyklé zábavě v nákupních centrech. A my, ta menšina, co jsme vyráželi na procházky i před covidem, nalezneme v přírodě zase klid, ticho a mír. Abych nezapomněl, v březnu jsem také navázal spolupráci s eshopem promobily.cz a na instagramu zase jednou uspořádal soutěž o ceny.

Instagramu jsem využil i k dobrému skutku, jelikož mi leží na srdci osud zvířat, podpořil jsem příspěvkem, tak jako mnozí z vás, vybranou zoologickou zahradu a zvířatům přispěl na krmivo. Vše jsem sdílel dále a podařilo se mi inspirovat zhruba dalších deset lidí, kteří zvířátkům přispěli také. Mám obrovskou radost, že jsem mohl dílem přispět k něčemu dobrému a určitě chci svých sociálních sítí využívat k pomoci tam, kde to bude třeba i do budoucna. :) 

A teď už vás provedu mým březnem s pomocí obrázků a popisků. A jaký březen jste měli vy? Můžete mi napsat do komentářů pod článkem. 

Při jedné z vzácných příležitostí, kdy jsem měl důvod vyrazit do města, jsem si vyfotil chrám sv. Ludmily na Náměstí Míru. Tento velkolepý a překrásný chrám už dlouho přitahoval mou pozornost.

O posledním březnovém víkendu mi udělalo radost první nalezené kvítí. Jaro je už snad konečně tu a zima dala vale.

Jak se jmenují ty květiny? Jsem už ze školy tak dlouho. No přeci sedmikrásky. :)

Moje oblíbené místečko na Petříně, kde před covidem nebyla ani noha. Stav dnešních dní? Narváno jak na Václaváků za starých časů.

Další příležitost vyrazit do města přinesla fotku noční sv. Ludmily.

A propagační fotografie k soutěži pro eshop promobily.cz.

No a závěrem další domácí fotka, kterou už z mého blogu znáte. Knihám jsem dopřál nové obydlí z Ikey.
 • Share:

You Might Also Like

4 komentářů

 1. Gratuluji k nové pozici v zaměstnání a přeji ti, ať jsi spokojený.
  Nádherné jarní fotky. Chrám sv. Ludmily je moc pěkný a takhle večer to musel být hodně hezký pohled. Tak přeji, ať se v dubnu daří a snad už bude krásně :)

  Byla jsem ráda i předtím, ale teď jsem ráda o to víc, že jsem na vesnici, kdy chodím se psem na procházky buď k lesu nebo k rybníku, kde moc lidí nepotkám. :) Jediné místo, kde je hodně lidí, tedy spíše hlavně dětí, tak je hřiště, ale tam chodím jen výjimečně s neteřemi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc moc děkuji. Už je konečně hezky a v parcích je zase fajn, protože většina lidí se vrátila ke své obvyklé zábavě v obchodech a hospodách. :D :) Posílám pozdravy.

   Vymazat
 2. taktéž se přidávám ke gratulaci skrze práci :) ať se daří a je to takové, jaké si budeš přát :) hodně štěstí :) a děkuji za šíření inspirace pomocí zoo, také jsem se přidala :)

  přeji úspěšný duben plný úsměvů :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Trochu opožděně, ale přeci, moc děkuji! A posílám pozdravy. :)

   Vymazat