Novinky na blogu

By Jáchymův svět - června 13, 2021

Milí přátelé,

vítám vás u dnešního článku, kde vám představím novinky na blogu. Už delší dobu jsem si pohrával s myšlenkou, že radikálně pozměním vzhled tohoto blogu. Chtěl jsem něco elegantnějšího a zároveň intuitivnějšího. Už několikrát jsem se pustil do změn, ale vždy mě odradilo složité nastavování všeho možného, navíc mi většinou žádná šablona do oka nepadla. 

Nyní jsem měl konečně čas, navíc mě inspirovala má kamarádka, která si také zřídila stránky, podívat se na ně můžete zde. A tak jsem si udělal čas a celý víkend jsem vytrvale pracoval na stránkách. Nejdříve jsem si vyhledal šablonu a konečně mě jedna z volně dostupných šablon zaujala. Šablonu jsem si tedy stáhl a vložil na blog. Jenomže tím práce teprve začala, protože ačkoliv se mi šablona moc líbila, všiml jsem si po nalití do blogu spousty věcí, které mě nemile překvapily.

Především měla šablona nastavené hrozné písmo, které mi nepřišlo příliš čitelné a také byl šablonou veškerý text zarovnán na střed. Upřímně nechápu, kdo může zarovnávat veškerý text na střed, pokud si odmyslím, že by psal jen básně. Ve zdrojovém kódu jsem tedy upravil písmo a zarovnání tak, abych byl spokojený. Dále jsem musel odstranit řadu ikonek sociálních sítí, které nepoužívám a také zrušit některá zbytečná nastavení. Tak, ale teď už vám povím o jednotlivých novinkách na blogu. 


Nový vzhled

Blog dostal zbrusu nový kabátek. Především se mi líbí posuvník článků na domovské stránce, který jsem vždy chtěl a tak ho také konečně mám. Podobné posuvníky fungují i v náhledech článků, pokud je v příspěvku více fotografií. Doufám, že se vám tento nový prvek bude líbit! 

Rozbalovací menu

Další větší změnu zaznamenalo menu nahoře nad posuvníkem článků. Menu u některých témat je nyní rozbalovací a můžete se tak snadno přemístit do požadované kategorie. Při příklad, cestování jsem v rozbalovacím menu rozdělil na články o výletech po Česku a na články o cestách do zahraničí. Pokud kliknete na samotné cestování, dostanete se na stránku s výpisem všech článků. Rozbalovací menu je zatím jen u některých témat, ale podle potřeby jej budu doplňovat i u dalších v průběhu času. 

Doména

Blog konečně dostal vlastní doménu! O vlastní doméně jsem snil už dlouhá léta, ale pohodlnost mě nakonec přemohla a tak jsem doménu neměl. To se nyní konečně změnilo a s novým designem přibyla i doména. Nastavení domény mi dalo trochu zabrat, protože návody, které jsem k tomu našel mi na první dobrou moc neřekly a musel jsem si s nastavením trochu hrát. Tak se stalo, že jsem koupil rovnou dvě domény. 

Nejdřív jsem zrealizoval doménu cz, ale svými začátečnickými a tedy ne zrovna šťastnými zásahy jsem jí samozřejmě "rozbil". Čas je, ale drahá komodita a mě se nechtělo čekat 24 hodin, než si nastavení sedne a navíc jsem si řekl, že když už vlastní doménu, tak proč ne rovnou tu s koncovkou com? A tak jsem koupil ještě jednu doménu a po hodinovém trápení se mi podařilo vše nastavit. No a změny domény jsem rovnou využil i k přejmenování blogu z původního Jáchymův svět na mé jméno.

Z nového zevnějšku blogu mám opravdu radost. Do komentářů mi můžete napsat zpětnou vazbu, jak se líbí vám. :) 

Mějte se fajn!


Jáchym


  • Share:

You Might Also Like

0 komentářů