Červen 2021

By Jáchymův svět - července 22, 2021

 Milí moji, 

vítám vás u tradičního fotočlánku, kde slovem i fotografií shrnu, co jsem předchozí měsíc dělal. V tomto příspěvku bude řeč o červnu a musím říci, že v prvním letním měsíci jsem toho stihl opravdu dost. Pokud paměť dovolí, tak to vezmu hezky popořádku, chronologicky. Na samém začátku měsíce jsem se vypravil s přáteli na malý výlet do Kolína a Kutné Hory. 


Tuto fotografii jsem pořídil v Kolíně a musím říci, že z míst, které jsem v Kolíně navštívil mi přišlo právě toto nejvíce fotogenické. 


Kutná Hora, která je mimochodem zapsaná na seznamu kulturního dědictví UNESCO, už byla o poznání hezčí a plná památek. Kutné Hoře jsem věnoval samostatný článek, který naleznete zde.

V červnu jsem podnikl také několik návštěv mé rodiny. Jelikož to konečně situace umožnila, sešla se většiny členů rodiny, abychom se naposledy rozloučili s mým milovaným dědečkem. Během návštěvy rodiny jsem se také poprvé od září 2019 vypravil alespoň na krátko za hranice a navštívil krátce německý Altenberg. 


V Altenbergu mají půvabnou nádrž, která se nachází v přírodě nedaleko rehabilitačního centra pro lidi s pohybovými potížemi. Altenberg je totiž lázeňské městečko, které se nachází v Krušných horách, v podstatě hned vedle českého Cínovce.


Kdo sledujete mé fotočlánky pravidelně, tak víte, že si potrpím na různou květenu. Tak tady máte úlovek z Altenbergu. U rodiny jsem si také dosyta užil bazénu a po několika letech jsem se vydatně spálil na sluníčku. Červen byl vůbec měsícem vtipných příhod. Ty jsem pro vás popsal v tomto článku.

Po návratu od rodiny jsem úspěšně složil certifikaci, vyžadovanou Českou národní bankou, abych mohl vykonávat mou pracovní pozici. Příprava na certifikaci ve mě vzbudila hlad po dalším vzdělávání a tak jsem se opět pustil do oprašování Angličtiny. Jazyk trénuji v aplikaci Duolingo, kterou vám tímto jenom doporučuji! 

Červen byl také měsícem, kdy jsem se pustil do velké rekonstrukce blogu, kterému jsem opatřil vlastní doménu a zcela jsem překopal jeho vzhled. Novinky jsem představil v tomto článku.

Na samém sklonku měsíce jsem se vypravil do očkovacího centra a nechal si aplikovat první dávku očkování proti covidu. Následující den jsem se vypravil na služební cestu do Brna, která byla velmi přínosná a poučná. Seznámil jsem se s kolegy a provozem v Brně, ale také s městem samotným. Do té doby jsem totiž vždycky Brnem jen projížděl.


Musím napsat, že Brno na mě udělalo dojem a zdejší centrum se mi velmi zalíbilo. Prošli jsme se po památkách, poseděli na lehátkách na náměstí! A také zašli na drink do opravdu hezkého baru. 


Dominanta Brna je samozřejmě hrad Špilberk! O Brně připravím ještě samostatný příspěvek, zřejmě ve formě fotočlánku, abyste si mohli prohlédnout více fotek!

A jaký byl váš červen? Podělte se do komentářů. 


  • Share:

You Might Also Like

2 komentářů

  1. stihl jsi toho opravdu hodně :) fotky jsou jako vždy krásné :) a gratuluji k certifikátu :)

    OdpovědětVymazat