Poprvé v roce 2022

By Jáchymův svět - ledna 02, 2022

 Milí moji,

máme tu nový rok 2022 a já té příležitosti využiji jednak k tomu, abych vám všem popřál šťastný nový rok plný radosti a hlavně zdraví, neboť to je to nejdůležitější co máme a od čeho se odvíjí vše ostatní. Zároveň této příležitosti využiji také k tomu, abych se ohlédl za loňským rokem a konečně pro vás připravil nový článek. 


Když zavzpomínám na uplynulý rok 2021, byl to pro mě jeden z nejšťastnějších roků v mém životě, rok velmi bohatý na zážitky, kdy se mi podařilo splnil řadu životních cílů a snů. Začnu hezky popořadě. Z kraje roku jsem se přestěhoval do nového a většího bytu a to kupodivu jen přes chodbu. V novém bytě jsem se poměrně vyřádil co se týče zařizování a vtiskl mu osobitý ráz. S novým bydlením souvisela i další důležitá změna v mém životě, kariérně jsem postoupil a našel si pracovní pozici, která naprosto sedla mému naturelu. Nové zaměstnání mi přineslo velké možnosti seberealizace, neboť se jedná o práci tvůrčí a kreativní, navíc se zaměřením na oblast vzdělávání.

Nová práce mi do života přivedla i nové kolegy a hlavně přátele, kterých si velmi vážím a jsem rád, že jsou součástí mého života. Realizace dvou klíčových snů, totiž nového bydlení a práce, mi uvolnila ruce pro realizaci dalších snů a cílů. Začal jsem být celkově v životě spokojenější a šťastnější. Dále jsem se zaměřil na mé koníčky, kam mimo jiné patří tento blog, historie, četba, psaní článků na wikipedii, cestování a mnohé další.

Cestování musím věnovat jeden, možná dva samostatné odstavce. Roku 2020 nebylo takřka možné cestovat, rok 2021 byl tak příjemnou změnou a já cestoval tolik, jako ještě nikdy před tím. Podnikl jsem hned tři zahraniční cesty. První dovolená byla v červnu ve Švýcarsku, kde jsem navštívil příbuzné a podnikli jsme zde řadu krásných výletů do hor, měst a zámků. Jako milovník historie, procházek a přírody jsem si tak přišel na své. 

Na přelomu srpna a září jsem pak cestoval do Španělska, konkrétně na Mallorcu, kde jsem si do sytosti užil pravého nefalšovaného odpočinku na pláži a v moři, dlouhých procházek po pobřežních promenádách a historického města Palmy. Poslední zahraniční cesta proběhla v říjnu a do Vídně. Hlavní město Rakouska mě ovšem nijak zvlášť nenadchlo a upřímně nemám porozumění, proč je Vídeň v médiích a průvodcích tak vychvalovaná. Vždyť Budapešť, Řím, Praha, jsou města mnohem nádhernější. Ovšem možná se jedná jen o můj subjektivní pocit. Podnikl jsem také řadu cest po republice.

Dařilo se mi i v mých pracovních aktivitách mimo hlavní pracovní poměr, podepsal jsem smlouvu s jistým lifestylovým magazínem ohledně spoluprací na sociálních sítích a účastnil jsem se několik kurzů zaměřených na marketing, reklamu a copywriting, což jsou oblasti na kterých chci dále pracovat a rozvíjet své dovednosti. 

Dařilo se mi také v osobním životě, navázal jsem řadu nových přátelství, a jsem velmi vděčný, že jsem v uplynulém roce nepřišel o nikoho blízkého, tak jako v roce 2020, kdy mi zemřeli hned dva milovaní lidé z rodiny. I proto jsem začal přikládat velký význam zdraví, protože, jak uvádím v mém novoročním přání, to je opravdu to nejdůležitější co máme. Byl to rok velkých změn, velkých posunů, ale za tu nejdůležitější změnu v mém životě považuji, že jsem v uplynulém roce potkal někoho, kdo je tou, jak se tak říká, spřízněnou duší. To je asi to nejhezčí, co mi uplynulý rok přinesl. 

Když tu mozaiku poskládám, byl to z mého hlediska opravdu krásný rok, třebaže pokud bych se na to díval s celosvětového hlediska, tak se svět, jak ho známe, začal pomalu hroutit. Já ovšem hledím do budoucnosti s nadějí a optimismem a přeji sobě i vám všem, aby pro nás byl tento rok úspěšný a šťastný a to i navzdory všem těžkostem, kterým čelíme a která nám média neustále s láskou připomínají. 

A tak tedy závěrem, ještě jednou, mějte krásný a úspěšný rok 2022 a těším se na viděnou u nového článku. 


Jáchym

  • Share:

You Might Also Like

0 komentářů