O mně

Ahoj,

vítám vás na mém blogu! Na této stránce vám povím pár slov o sobě a tomto blogu. Slušné vychování mi velí, abych se první představil. Jmenuji se Jáchym Švejnoha, původem pocházím ze severu České republiky, ale již několik let bydlím, pracuji a zkrátka žiji v Praze. Hlavní město se mi stalo skutečným domovem.

Mezi mé zájmy patří historie, památky, cestování, výlety, literatura, psaní, hry, trávení času s přáteli, pohyb, procházky, plavání, cvičení, psychologie, móda, nákupy, sebevzdělávání, politika, dobré víno a jídlo!

Jsem velkým milovníkem humoru, i toho hodně černého, sarkazmu a nemám problém se sebeironií. Za jeden z největších darů, které lidstvo má ve vínku, považuji spánek. Má prababička říkávala, že spánek je to nejsladší v životě a já jí musím dát za pravdu. Horoskopům moc nevěřím, ale pokud je máte rádi, tak vězte, že jsem se narodil ve znamení lva a to na mě sedí dokonale. Tedy s jedinou odchylkou, jsem spíše samotářský lev.

Tento blog jsem začal psát před více než pěti lety, krátce poté, co jsem překonal poměrně náročné období a začal psát novou a úspěšnější kapitolu mého života. V roce 2015 jsem se účastnil a umístil mezi vítězi literární soutěže Hledá se autor bestselleru, kterou svého času pořádalo nakladatelství Fragment. Tento úspěch mě výrazně povzbudil a já jsem začal věřit, že pokud člověk věří tomu co dělá a vloží do toho maximum, tak může zrealizovat většinu svých snů a cílů. V soutěži se mi podařilo uspět s fantasy povídkou a měl jsem v plánu napsat knihu. Na tomto blogu jsem původně chtěl pouze propagovat své literární pokusy. Ale osud tomu chtěl jinak.

Blog se proměnil v ryze osobní a já začal zveřejňovat názory, postřehy, fotografie, vyprávění o cestování a výletech a mém životě. Můj blog se tak stal jakýmsi prostředníkem mezi mnou a vámi. Díky němu se mohu vyjádřit a podělit o to co mám na srdci. Občas se věnuji závažným tématům, inspiraci pro ně jsem našel v životě mém i lidí okolo. V mých článcích se snažím přinášet zamyšlení, povzbuzení a poučení.

V případě, že máte cokoliv na srdci, můžete se na mě obrátit a to buď prostřednictvím komentářů, nebo kontaktů níže.

Doufám, že se Vám blog bude líbit!

Kontakty pro vás a případnou spolupráci:

Email: jachymsvejnoha@gmail.com
Facebook: https://www.facebook.com/jachymuvsvet
Instagram: https://www.instagram.com/jachym.svejnoha/  • Share: